Hrvatska u šoku: Nova bruka Dinama - pregazio ih brzi voz, oni ne mogu ni sa putničkim
Dinamo - Bajern, Foto: Eibner-Pressefoto / Alamy / Alamy / Profimedia

pali na niske grane

Treći poraz zaredom

Objavljeno: 20:35h

Nakon što su zabeležili istorijski poraz u Ligi šampiona od Bajerna iz Minhena, fudbaleri Dinama iz Zagreba su doživeli novu bruku.

Oni su izgubili kao gosti od poslednjeplasiranog Slaven Belupa 1:4, u sedmom kolu hrvatske lige.

Dinamo je poveo golom Bruna Petkovića u 32. minutu.

Izjednačujući gol za Slaven Belupo postigao je Ljuban Crepulja u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Prednost domaćinu doneo je Adrijan Liber golom u 67. minutu.

Vođstvo je povećao Ivan Dolček golom u 74. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ilija Nestorovski golom tri minuta kasnije.

Dinamo je osvojio sedam poslednjih titula hrvatske lige, dok im je ovo treći poraz zaredom, nakon poraza u derbiju od Hajduka iz Splita rezultatom 1:0 i ubedljivog poraza od Bajern Minhena u Ligi šampiona rezultatom 9:2.

Trener Dinama Sergej Jakirović smenjen je nakon poraza od Bajerna, dok je ekipu na današnjoj utakmici vodio Sandro Perković.

Dinamo se nalazi na trećem mestu tabele sa 13 bodova, dok je Slaven Belupo ovom pobedom došao do pretposlednjeg mesta tabele sa četiri osvojena boda.