Juventus rutinirao PSV na premijeri u LŠ: Vlahovića neće, pa neće - ubedljiva i Aston Vila
Juventus - PSV, Foto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

liga šampiona

Favoriti sigurni

Objavljeno: 20:52h

Fudbaleri Juventusa i Aston Vile ostvarili su rutinske pobede na premijeri u Ligi šampiona.

Italijanski velikan je bio bolji od PSV-a sa 3:1, dok je engleski tim savladao Jang Bojs sa 3:0.

"Stara dama" je nakon što se oslobodila pritiska nametnula svoj ritam, a pobednik duela u Torinu se nazirao već posle 45 minuta fudbala.

Juventus je poveo u 21. minutu meča preko Kenana Jildiza, što je njegov prvi gol u sezoni.

Bio je to sjajan neodbranjiv udarac koji je dosta dao na samopouzdanju timu Tijaga Mote.

Samo pet minuta kasnije, domaćin je uvećao prednost na 2:0, a strelac je bio Veston Mekeni.

Na startu drugog poluvremena Niko Gonzales rešava sve dileme oko pobednika posle asistencije Dušana Vlahovića.

Povukao je Kopmajners i proigrao Vlahovića koji odigrava dupli pas sa Kambijasom i potom daje precizan pas Gonzalesu koji ne greši.

Moglo je biti i ubedljivije u Torinu, a srpski golgeter je sam propustio nekoliko prilika u finišu susreta.

Utešni gol za PSV je postigao Ismael Saibari u dubokoj nadoknadi.

I Aston Vila je sve rešila u prvom poluvremenu kada su pogađali Juri Tilemans i Džejkob Remzi.

Engleskom timu je poništen gol Durana u 78. minutu meča posle prelepe akcije, ali je u 86. minutu Onana postavio konačan rezultat nakon što se odvažio na šut sa oko 30 metara.

U narednom kolu Juventus gostuje Lajpcigu, Aston Vila ima najteži mogući test protiv Bajern Minhena, Jang Bojsi gostuju Barsi, a PSV dočekuje Sporting iz Lisabona.