Dragan Stojković Piksi, Foto: Starsport©

eksplozija

Da li je on rešenje za Srbiju?

Objavljeno: 09:09h

Srpski fudbaler Dejan Joveljić postigao je dva gola u pobedi Los Anđeles Galaksija protiv Los Anđelesa 4:2, u gradskom derbiju MLS lige.

Tako se reprezentativac Srbije izjednačio sa legendarnim Lionelom Mesijem po broju golova - 14!

Početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog, pošto je Los Anđeles imao 2:0 posle samo 15 minuta igre.

Strelci su bili Mateuš Boguš i Denis Buanga, a sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Ipak, u drugom delu igre dolazi do potpunog preokreta i čak četiri gola Galaksija od čega su dva bila Joveljićeva.

Nekadašnji napadač Zvezde i Ajntrahta je najpre u 53. minutu pokrenuo svoj tim, da bi posle dva minuta na semaforu pisalo 2:2.

Edvin Seriljo je doneo izjednačenje, da bi Joveljić u 67. minutu doneo potpuni preokret.

Konačan rezultat postavio je Rikiju Puđu koji je prethodno zabeležio dve asistencije i zaslužio zvanje najboljeg igrača meča.

Joveljić se tako na sjajan način vratio posle povrede i poslao jasnu poruku selektoru Srbije Draganu Stojkoviću Piksiju.

Los Anđeles Galaksi je ovom pobedom uvećao prednost u odnosu na gradskog rivala na vrhu tabele Zapadne konferencije.