Švajcarci nastradali od šampiona Evrope! Španci pobedili posle remija sa Srbijom
Detalj sa meča Španija - Švajcarska, Foto: Sports Press Photo / ddp USA / Profimedia

liga nacija

Ubedljiva pobeda "crvene furije"

Objavljeno: 23:20h

Fudbaleri Španije zabeležili su prvu pobedu u A Ligi nacija, pošto su savladali Švajcarsku sa 4:1.

Šampion Evrope je prethodno odigrao bez golova sa selekcijom Srbije u Beogradu.

"Sajdžije" su sada jedini tim u našoj grupi koji posle dva kola nema osvojen ni bod.

Španci su za samo 13 minuta imali 2:0, ali se u nastavku odmer snaga promenio.

Prvo je Hoselu načeo Švajcarce u 4. minutu, da bi potom pogodio i Fabijan Ruiz na asistenciju Nika Vilijamsa.

Švajcarska se vratila u igru pogotkom Zekija Amdunija u 41. minutu i imala svoje šanse, ali sve se promenilo u poslednjih 15ak minuta.

"Crvena furija" je novim pogotkom Fabijana Ruiza prelomila utakmicu u svoju korist, da bi tri minuta kasnije Feran Tores postavio konačan rezultat.

Španska ekipa je od 20. minuta igrala sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Robin Le Norman.

Aktuelni evropski prvak je drugi na tabeli sa četiri boda, dva manje od prvoplasirane Danske, koja je ranije danas pobedila Srbiju 2:0. Srbija ima bod, a Švajcarska je poslednja na tabeli bez bodova.

U Ligi nacija A u Grupi 1 Hrvatska je u Osijeku pobedila Poljsku 1:0.

Jedini gol postigao je Luka Modrić u 52. minutu.

Hrvatska - Poljska
Hrvatska - Poljskafoto: Damir SENČAR / AFP / Profimedia

U istoj grupi Portugal je u Lisabonu pobedio Škotsku 2:1.

Škotska je povela golom Skota Mektomineja u sedmom minutu, a izjednačio je Bruno Fernandeš u 54.

Pobedu domaćima obezbedio je Kristijano Ronaldo pogotkom u 88. minutu. To je bio njegov 901. gol u karijeri.

Portugal je prvi na tabeli sa svih šest bodova, Hrvatska i Poljska imaju po tri, dok je Škotska bez bodova.

U Ligi nacija, C Belorusija je na gostujućem terenu pobedila Luksemburg 1:0, a istim rezultatom Bugarska je u Plovdivu pobedila Severnu Irsku.

Slovačka je u Košicama pobedila Azerbejdžan 2:0, a Švedska je u Solni pobedila Estoniju 3:0.

U Ligi nacija D odigrana je jedna utakmica, Gibraltar je kao domaćin odigrao nerešeno 2:2 protiv Lihtenštajna.