Srbija nemoćna u Kopenhagenu: Danska zasluženo pobedila!
Detalj sa meča Danske i Srbije, Foto: Ulrik Pedersen/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

poraz...

Objavljeno: 20:06h
Završeno
19:52h

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Danske sa 2:0 u okviru meča drugog kola A divizije Lige nacija.

Nagovestio je domaćin od starta meča da će biti agresivan i opasan. Izabranici Larsa Knudsena bili su duboko na polovini ''orlova''.

Srbija je zapretila u 24. minutu nakon pokušaja Samardžića koji je šutirao levom nogom, ali je Šmajhel taj udarac lako zaustavio.

Detalj sa meča Danske i Srbije
Detalj sa meča Danske i Srbije foto: Liselotte Sabroe / AFP / Profimedia

Igrao se 36. minut kada je Danska došla do potpuno zasluženog vođstva koju ju je doneo Gronbek posle kontre koja je nastala nakon greške Nedeljkovića.

Poulsen i Albert Gronbek su odigrali dupli pas, na kraju je Gronbek lako savladao Rajkovića.

Danci su do kraja prvog dela igre imali još nekoliko prilika, diktirali su tempo, Srbija sem šanse u 24. minutu nije imala nijednu drugu ozbiljniju.

Nikola Milenković je bio najzaslužniji što ''orlovi'' nisu primili još neki gol u prvih 45 minuta igre.

Srbija je na početku drugog poluvremena zapretila preko Živkovića koji je zahvatio volej nakon pasa Lukića, ali je krilni igrač PAOK-a šutirao pored gola.

U prvih 10 minuta drugog dela igre, ''orlovi'' su bili mnogo više na polovini Danske, nego što je to bio slučaj u prvom delu igre, želeli su izjednačujući pogodak.

Nakon pokušaja Živkovića, izabranici Dragana Stojkovića su posle samo dva minuta došli do nove velike šanse.

Birmančević je lepo protrčao u prostor, ali je lopta Saše Lukića bila prejaka.

Detalj sa meča Danske i Srbije foto: Ulrik Pedersen/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

Potom je usledila greška naših fudbalera koju je posle centaršuta sa boka Kristijansena kaznio Jusuf Poulsen fenomenalnim makazicama i tako u 61. minutu povisio prednost svoje ekipe na 2:0 i došao do prvog pogotka u nacionalnom dresu.

Dodatno je splasnula energija Srbiji posle drugog gola, izabranici Dragana Stojkovića nisu imali rešenja za protivničke igrače.

Igra Srbije se sve više raspadala, domaćin se na ''Parkenu'' poigravao sa našim fudbalerima, koji su izgledali jako nemoćno...

Do kraja duela golova više nije bilo, pa je Danska slavila u Kopenhagenu konačnim rezultatom 2:0.

Srbija narednu utakmicu igra 12. oktobra protiv Švajcarske na domaćem terenu, dok Danska gostuje Španiji.

Izmena: 20:05h
19:04h

DRUGO POLUVREME:

KRAJ MEČA: Pobeda Danske protiv Srbije rezultatom 2:0.

Danska kontroliše sve na terenu, ''orlovi'' nemoćni...

Rajković otklanja opasnost.

71. minut - Dodatno je splasnula energija Srbiji posle drugogo gola, izabranici Dragana Stojkovića nemaju rešenja za protivničke igrače.

61. minut - Novi gol za Dansku. Sjajne makazice Jusufa Poulsena nakon centaršuta Kristijansena sa levog krila, Pavlović nije mogao da ga zaustavi.

54. minut - Birmančević je protrčao lepo po levom boku u prostor, ali je lopta Saše Lukića bila prejaka.

Srbija više na polovini Danske u prvih 10 minuta drugog poluvremena.

54. minut -  Srbija je zapretila preko Živkovića koji je zahvatio volej nakon pasa Lukića, ali je Andrijin udarac završio pored gola.

46. Počelo je drugo poluvreme.

17:45h

PRVO POLUVREME:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.  U prvih 45 minuta igre bez golova na ''Parkenu''.

45. minut - Prvi korner na meču za Srbiju. Još jedan korner za ''orlove'' nakon što su prethodno Danci izbacili loptu.

Gronbek je doneo vođstvo Danskoj nakon kontre koja je nastala posle greške Nedeljkovića, Poulsen i Albert Gronbek su odigrali dupli pas, na kraju je Gronbek lako savladao Rajkovića.

36. minut - Gol je prinat! Vodi Danska 1:0.

Čeka se video tehnologija da potvrdi da li važi gol za Dansku, ili je ofsajd.

35. minut - Do sada je Danska šest puta šutirala na gol Srbije, dok su ''orlovi'' zapretili Dancima dva puta.

Nakon pola sata igre, Srbija u napadu ne blista, dok sjajna igra Milenkovića u odbrani i dalje čuva gol ''orlova''. Danska mnogo opasnija i bolji protivnik, barem za sada.

28. minut - Slobodan udarac za Dansku. Eriksen je šutirao, ali je Grujić u živom zidu izblokirao udarac u korner.

24. minut - Šmajhel je lako zaustavio udarac Samardžića sa 18 metara.

23. minut - Zapretila je Danska preko Eriksena nakon kontre posle koje se Kristijan namestio na šut, ali je blokiran od strane Koste Nedeljkovića.

21. minut - Nikola Milenković komanduje odbranom od početka meča. Srpski štoper je i sada dobio duel sa Poulsenom.

Birmančević nakon što je u uvodnim minutima meča zapretio Danskoj preko boka, uz nekoliko dobrih poteza, gde je na kraju bio ipak zaustavljen, već nekoliko minuta je bez kontakta sa loptom.

19. minut - Pavlović je šutirao na gol, ali je šut završoio daleko pored gola Šmajhela. Ovo je bio prvi udarac na gol za Srbiju na meču.

18. minut - Posed lopte 52 odsto za Dansku, odnosno Srbija je na 48. Danci imaju i dva udarca na gol, dok je Srbija za sada bez upućenog udarca.

Linija nam je mnogo bliža golu, Danci su nas stisli i trenutno su opasniji protivnik na terenu.

13. minut - Vestergor je nakon slobodnog udarca bio najviši na skoku i pokušao glavom, ali je udarac završio pored gola.

Srbija ne pravi intenzivan pritisak, kao što to rade Danci.

10. minut - Sjajno je Milenković zaustavio Olsena u duelu, na kraju je faliran.

Danci imaju inicijativu, igra se više na našoj polovini.

3. minut - Saša Lukić fauliran nakon što se odlično zagradio. Prethodno visok presing na polovini našeg tima, ali su naši momci uspeli da se snađu i iznesu loptu daleko od svog gola.

Danci na početku duboko na polovini našeg tima.

1. minut - Meč je počeo!

16:53h

Fudbalska reprezentacija Srbije sastaće se u drugom kolu A divizije Lige nacija protiv selekcije Danske u Kopenhagenu.

''Orlovi'' su na startu novog izdanja Lige nacija odmerili snage sa šampionom Evrope - Španijom, a taj meč, završen je bez pobednika rezultatom 0:0.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su izgledali odlično na toj utakmici, nadamo se da će nastaviti u tom ritmu i protiv Danske i, da će ostvariti pobedu i tako upisati prva tri boda u A diviziji Lige nacija.

Poslednji okršaj Srbije i Danske bio je na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj koji je zavšren nerešenim rezultatom - 0:0.

Poznati su i sastavi za ovaj duel:

Danska: Šmajhel - Andersen, Vestergord, Nelson - Ba, Hejbjerg, Norgor, Kristijansen - Gronbek, Eriksen - Poulsen

Srbija: Rajković - Eraković, Milenković, Pavlović - Nedeljković, Grujić, Ilić, Birmnačević - Lukić, Samardžić - Jović