Italija preokretom poništila istorijski gol Francuske - Robijevi Crnogorci "upecani" na Islandu (Foto)
Slavlje fudbalera Italije protiv Francuske, Foto: EPA/MOHAMMED BADRA

LIGA NACIJA

Belgija bolja od Izraela, remi Slovenije i Austrije

Veljko Petrović

Bredli Barkola ispisao je istoriju u Ligi nacija pošto je posle 13 sekundi dao gol za prednost Francuske protiv Italije u prvom kolu A2 grupe.

Ipak, taj pogodak su "azuri" poništili preokretom, a prvo je izjednačio Federiko Dimarko u 30. minutu. Davide Fratezi je doneo novo slavlje u 50. minutu.

Detalj sa utakmice  Francuske i Italije
Detalj sa utakmice Francuske i Italijefoto: EPA/Mohammed Badra

Konačan rezultat od 1:3 postavio je Đakomo Raspadori u 74. minutu. U drugom meču ove grupe, Belgija je savladala Izrael istim rezultatom.

Kevin De Brujne je bio precizan u 11. minutu,a izjednačio je Timoti Kastanj autogolom u 36. minutu. Domaćin je za četiri minuta u nastavku rešio duel.

Slavlje fudbalera Belgije
Slavlje fudbalera Belgijefoto: Tomas Sisk / imago sportfotodienst / Profimedia

Radovali su se Juri Tilemans u 48. i Kevin De Brujne u 52. minutu iz minuta, dok je Joav Gerafi u u 56. odbranio udarac sa 11 metara Loisu Opendi.

Пласман обезедио Sofascore

U okviru B3, Kazahstan i Norveška su remizirali bez golova, dok su Slovenija i Austrija takođe podelili bodove, ali uz golove.

Sve smo videli u prvom poluvremenu pošto je Benjamin Šeško bio precizan iz penala u 16. minutu, a Konrad Lajmer je poravnao u 28. minutu.

Detalj sa utakmice Slovenije i Austrije
Detalj sa utakmice Slovenije i Austrijefoto: Sports Press Photo / ddp USA / Profimedia

Crnogorci Roberta Prosinečkog "upecani" su na Islandu pošto su poraženi na startu B4 Lige nacija.

Ori Stein Oskarson pogodio je u 39. minutu, a konačan rezultat postavio je Jon Dagur Porsteinson u 58. minutu.

Vels i Turska remizirali su bez golova, a drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Baris Alper Jilmaz u 62. minutu.

U C2 Ligi nacija, Kipar je golom Janisa Pitasa u 34. minutu srušio Litvaniju, dok su Rumuni utišali Prištinu sa 3:0 uprkos provokacijama sa tribina.

Razvan Marin bio je najbolji protiv tzv. Kosova pošto je bio asistent u 40. minutu, a onda se radovao iz penala u 51. minutu.

Razvan Marin
Razvan Marinfoto: EPA/MOHAMED MESSARA

Konačan rezultat postavio je Denis Dragup u 82. minutu, dok je kod domaćina drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Mergim Vojvoda u 85. minutu.