Vladan Milojević, Foto: Starsport

liga šampiona

Duel sa portugalskim ''orlovima'' biće odigran 15. septembra na Marakani

Širom Afrike igrani su mečevi kvalifikacija za Kup Afričkih nacija.

Kup Afričkih nacija biće igran 2025. godine u Maroku, a širom Crnog kontinenta počele su kvalifikacije za finalni turnir.

Jedan od najzanimljivijih mečeva odigran je u Kumasiju, na stadionu „Baba Jara“, gde je Angola načinila iznenađenje pobedom protiv Gane – 1:0.

Bio je to prilično ravnopravan duel, koji je odlučen u finišu. Gol vredan pobede i tri boda za Angolce postigao je prvotimac Crvene zvezde Felisio Milson, koji je pogodio u 90+3. minutu.

Zanimljivo, ovaj momak nije bio među starterima, na terenu je bio tek od 73. minuta, a osim gola u sudijskoj beležnici našao se i u 90+7. minutu, kad je dobio žuti karton.

U istoj grupi Sudan je dan ranije na svom terenu savladao Niger sa 1:0. Po dve najboljepasirane selekcije iz svih 12 grupa izboriće plasman na finalni turnir.

Sigurno da pogodak Milsona raduje Vladana Milojevića pred Ligu šampiona i okršaj sa Benfikom na Marakani 15. septembra.