Ivanić srušio Radnički! Mučenje Zvezde, crveni karton za domaćina i predivan gol za kraj! Drkušić pogođen u glavu!
Mirko Ivanić presudio Radničkom, Foto: Starsport

pobeda crveno-belih

Težak ispit za srpskog šampiona

Objavljeno: 21:19h

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca (1923) dočekali su kao nominalni domaćini u Gornjem Milanovcu u sedmom kolu Superlige Srbije aktuelnog šampiona naše zemlje Crvenu zvezdu.

Na kraju, uz dosta muke, Zvezda je u finišu došla do važne pobede - 1:0.

Nakon iscrpljujućeg meča u borbi za grupnu fazu Lige šampiona protiv Bodo Glimta (sreda), izabranici Vladana Milojevića došli su na megdan jednoj od najnezgodnijih timova u superligaškom karavanu.

Napadala je Zvezda, imala incijativu, međutim nije uspevala da otključa mrežu Radničkog.

FK Crvena zvezda

Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku duela viđena je slična slika kao i u prvom poluvremenu.

Sa tribina gde su navijači Radničkog letele supetarde tokom prvog poluvremena.

Jedna je pukla bukvalno pored igrača Zvezde Vanja Drkušića koji je bio u borbi za loptom.

Zvezda je napadala, imala posed ali i dalje nije uspevala da dođe do vodećeg pogotka. U 80. minutu duela Matija Gluščević je prvo zaradio žuti, a zatim zbog prigovora i crveni karton...

U 85. minutu utakmice Mirko Ivanić postiže predivan gol iz daljine za važan trijumf Zvezde i konačnih 1:0.