Liverpul u najvećem derbiju Engleske razbio Mančester junajted u gostima!
Fudbaleri Liverpula, Foto: ALAN MARTIN/Colorsport/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

3. kolo premijer lige

''Redsi'' drugi nivo za ''crvene đavole''

Objavljeno: 19:18h
I K

Najveći derbi Engleske odigran je u trećem kolu Premijer lige gde je Liverpul ubedljivo savladao Mančester junajted u gostima rezultatom 3:0

Mohame Salad i Trent Aleksander-Arnold
Mohame Salad i Trent Aleksander-Arnoldfoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Šesti minut nagovestio je da nas čeka velika drama do kraja duela. Trent Aleksander-Arnold je postigao gol, ali je prethodno Mohamed Salah bio u ofsajdu.

Liverpul je imao inicijativu, bio je dosta ofanzivniji od rivala, dok su se ''crveni đavoli'' oslanjali na kontra napade.

Detalj sa meča trećeg kola Premijer lige između Mančester junajteda i Liverpula
Detalj sa meča trećeg kola Premijer lige između Mančester junajteda i Liverpula foto: Nick Potts / PA Images / Profimedia Slično

Igrao se 35. minut kada su ''redsi'' došli do prvog gola na meču zaslugom Luisa Dijasa koji je nakon sjajne akcije po desnoj strani i još bolje asistencije Mohameda Salaha udarcem glavom zatresao mrežu domaćina.

Samo sedam minuta kasnije, ''redsi'' su povećali prednost koju im je doneo isti duo zaslužan i za prvi pogodak Salah-Dijas.

Nastavio je Liverpul da napada, želeo je novi gol, a, upornost se i treći put na ovom meču isplatila za njih.

Detalj sa meča trećeg kola Premijer lige između Mančester junajteda i Liverpula foto: Sports Press Photo / ddp USA / Profimedia

Mohamed Salah nakon što se dva puta upisao u asistente, sada je postigao i gol, i tako postavio kanačnih 3:0 na ovoj utakmici.

Podsetimo, nedeljni program Premijer lige, obeležio je i kiks Čelsija protiv Kristal Palasa kod kuće - 1:1, koji nije uspeo da opravda ulogu favorita na tom meču, a ako je suditi po dosadašnjim rezultatima, ''plavcima'' se smeši nova sezona za zaborav...

Njukasl je na domaćem terenu trijumfovao protiv Totenhema rezultatom 2:1.