Zvezda je u Ligi šampiona: Crveno-beli nadigrali Bodo i otišli u elitu!
Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: Starsport

Objavljeno: 23:11h
Liveblog
22:56h

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona.

Posle poraza u Norveškoj rezultatom 2:1, srpski šampion je na Marakani slavio rezultatom 2:0 protiv Bodo Glimta i obezbedio ponovo mesto u eliti.

Vladan Milojević je dosta promenio tim u odnosu na meč u Norveškoj i to mu se isplatilo.

Zvezda je od samog starta bila veoma opasna, a veoma raspoložen je bio Bruno Duarte.

In-Beom Hvang je imao sjajan udarac sa distance, ali mu je golman Nikita Haikin sjajno odbranio šut.

Ređali su se opasni napadi Zvezde, a onda je Fredrik Sjveold bez ikakvog razloga faulirao Felisija Milsona u kaznenom prostoru, a sudija Davide Masa opravdano je pokazao na belu tačku.

Duarte je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem pogodio za vođstvo srpskog šampiona. Igrao se 26. minut.

Do kraja prvog dela nismo videli niti jednu pravu priliku.

Bodo je na startu drugog dela imao veći posed lopte i inicijativu, ali nije stvarao šanse.

U 59. minutu Zvezda je imala dosta sreće, pošto je italijanski sudija dosudio korner crveno-belima iako se činilo da je Timi Maks Elšnik poslednji dirao loptu, tačnije da niko nije izblokirao njegov udarac.

Taj korner doneo je Zvezdi drugi gol. Slovenac ga je dobro izveo, a kapiten Uroš Spajić glavom postigao gol.

Gosti su sve karte bacili na napad, dok je Milojević izmenama promenio Zvezdinu igru i okrenuo se defanzivi.

Bodo je napadao, ali je teško stvarao šanse i imao je samo jedan opasan udarac, koji je uspeo da ukroti Ilić.

Na drugoj strani Zvezda je pretila iz kontra napada, bila je u nekoliko dobrih situacija, ali novog gola nije bilo.

Na kraju pobeda crveno-belih za četvrto učešće u Ligi šampiona.

Tok meča mogli ste da pratite na našem sajtu.

22:04h

II POLUVREME 2:0 (1:0)

Kraj meča, Zvezda je u Ligi šampiona!

90 + 1. minut - Stopostotna šansa Luke Ilića, Haikin brani. Pet minuta nadoknade na Maraknai.

74. minut - Ulrik Saltnes menja Sondrea Feta.

72. minut - Dalsio i Šerif Endiaj ulaze, izlaze Duarte i Olajinka.

66. minut - Filip Zinkernagel menja Kaspera Hega, prva izmena Bodo Glimta.

62. minut - Puma Rodrigez menja Felisija Milsona.

59. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda vodi rezultatom 2:0. Uroš Spajić postiže gol posle kornera.

Bruno Duarte
Bruno Duartefoto: Starsport

56. minut - Opasan udarac Patrika Berga, brani Marko Ilić.

54. minut - Žuti karton dobija Timi Maks Elšnik.

51. minut - Bodo u nastavku ima inicijativu, ali nema šansi na obe strane.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

21:00h

I POLUVREME 1:0

Poluvreme na Marakani, Zvezda vodi rezultatom 1:0.

31. minut - Olajinka pogađa prečku posle sjajnog centaršuta Duartea. Nikita Haikin je sjajno reagovao i vrhovima prstiju odbio loptu do prečke.

26. minut - GOOOOOL - Zvezda vodi rezultatom 1:0. Bruno Duarte je iskoristio penal koji je iznudio Felisio Milson.

22. minut - Zvezda napada, ali bez pravih šansi.

13. minut - Strašan udarac In-Beom Hvanga i dobra odbrana golmana Boda.

FK Crvena zvezda

12. minut - Pobelga je lopta Piteru Olajinki u odsudnom trenutku.

6. minut - Dobar napad Zvezde, ali Mirko Ivanić loše šutira.

1. minut - Počeo je meč na Marakani.