Imamo prve učesnike Lige šampiona za sezonu 2024/2025, čeka se još i Crvena zvezda?
Liga šampiona, Foto: Logo

UZBUDLJIVO

Pada Bodo?

Fudbaleri Sparte iz Praga savladali su Malme u revanš utakmici plej ofa za Ligu šampiona rezultatom 2:0.

Sparta je dobila prvu utakmicu u Švedskoj sa 2:0 i tako overila plasman u elitu.

Za češki klub nastupa srspki fudbaler Ireprezentativac Veljko Birmančević koji se pošteno obrukao na ovom meču.

Veljko Birmančević
Veljko Birmančevićfoto: Šulová Kateřina / ČTK / Profimedia

Igrao se 19 minut kada je Veljko Birmančević preuzeo odgovornost i uzeo penal protiv svog nekadašnjeg kluba. Ovo se ispostavilo kao loš potez, s obzirom na to da je Srbin poslao loptu nebu pod oblake sa bele tačke.

Zanimljivo je da su na ovom meču viđena još dva penala.

Najpre je za Malme, Kristijansen takođe promašio jedanaesterac u 27. minutu.

Ipak za Spartu je bila "treća sreća" pošto je vodeći gol postigao upravo sa "kreča" Haraslin u 80. minutu.

Drugi gol za domaćina postigao je Rahmani u 83. minutu.

U Ligu šampiona plasirao se i Salcburg koji je odigrao nerešeno na svom terenu sa Dinamom iz Kijeva 1:1

Strelci su bili Dagim u 12. minutu za domaćina, a Vanat u 29. minutu za ukrajinski tim.

Salcburg je prvi meč na gostovanju u Poljskoj dobio rezultatom 2:0 i tako izborio plasman u elitu.

Najveće iznenađenje priredio je Jang Bojs koji je savladao favorizovani Galatasaraj u Istanbulu rezultatom 0:1 i nakon pobede u prvom meču od 3:2 izborio plasman u Ligu šampiona.

Pobedonosni gol postigao je Virginijus u 88. minutu.

FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezdafoto: EPA/Mats Torbergsen

U sredu su na programu još četiri revanš utakmice plej-ofa, među kojima i duel Crvene zvezde i Bode Glimta (1:2)