Dominacija: Vlahović sa dva gola vodio Juventus do ubedljive pobede!
Dušan Vlahović, Foto: Davide Casentini/IPA Sport / Zuma Press / Profimedia

serija a

Sjajna partija srpskog napadača

Andrej Kosić

Fudbaleri Juventusa deklasirali su Veronu u gostima rezultatom 3:0 u okviru 2. kola Serije A.

Stara dama posle dva odigrana kola ima maksimalnih šest bodova uz gol-razliku 6-0, dok je klub sa "Bentegodija" ostao na tri boda.

Gosti iz Torina bili su bolji rival u prvom poluvremenu. ,

Manuel Lokateli je u 18. minutu propustio lepu priliku, a tri minuta kasnije pogodak Nikola Savone poništen je zbog ofsajda.

U 28. minutu spasa za domaćina nije bilo. Kenan Jildiz je lepo uposlio Dušana Vlahovića, a Srbin je uspeo sjajno da se snađe među nekoliko igrača Verone i preciznim udarcem savlada golmana Lorenca Montipa.

Juventus je uvećao prednost u 39. minutu. Samjuel Mbangula je uputio sjajan centaršut, a Savona je tukao glavom i pogodio za 2:0.

Na startu drugog poluvremena Mbangula je oboren u šesnaestercu posle dobrog prodora, a glavni sudija Antonio Đua opravdano je pokazao na belu tačku.

Vlahović je preuzeo odgovornost i preciznim udarcem postavio konačnih 3:0.

Kapiten Verone na ovom meču bio je Darko Lazović koji je na terenu proveo 64. minuta.