Srbi nosili Torino: Ilić postigao prelep pogodak, Vanja odbranio penal Hrvatu!
Vanja Milinković-Savić, Foto: Claudio Benedetto/IPA Sport / ip / IPA / Profimedia

kapa dole

Sjajno veče naših fudbalera iz redova "Bikova"

Objavljeno: 20:57h

Fudbaleri Torina pobedili su Atalantu rezultatom 2:1 na domaćem terenu u okviru 2. kola Serije A.

Veoma zapaženu ulogu u pobedi "Bikova" imali su srpski fudbaleri Ivan Ilić i Vanja Milinković-Savić.

Ilić je postigao pogodak, a Vanja odbranio penal u sedmom minutu nadoknade.

Atalanta je bolje otvorila meč i zasluženo je povela pogotkom Marija Retegija u 26. minutu.

Samo pet minuta kasnije Ilić prelepim pogotkom poravnava rezultat na 1:1. On se ubacio iz drugog plana i na sjajan način "bocnuo" loptu i prevario golmana gostiju.

Pobedu Torinu doneo je Če Adams u 49. minutu. Engleski fudbaler je asistirao Iliću za gol, pa je meč završio sa pogotkom i asistencijom.

Ipak, Torino je mogao da ostane bez pobede, pošto je klub iz Bergama duboko u nadoknadi vremena dobio penal nakon intervencije iz VAR sobe.

Hrvatski fudbaler Mario Pašalić ga je izveo, ali ga je fantastično zaustavio Vanja Milinković-Savić i sačuvao pobedu domaćoj ekipi.

Torino posle dva odigrana kola ima četiri boda, dok je Atalanta ostala na tri osvojena u prvom kolu ubedljivom pobedom protiv Lećea rezultatom 4:0.