Drama u Volfsburgu: Bajern posle preokreta do pobede!
Slavlje fudbalera Bajern Minhena posle pogotka Serža Gnabrija, Foto: Swen Pförtner / AFP / Profimedia

bundesliga

Tri boda na otvaranju sezone

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su danas na gostujućem terenu Volfsburg 3:2, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Bajern je poveo golom koji je Džamal Musijala postigao u 20. minutu, a domaći su preokrenuli zahvaljujući dvostrukom strelcu Lovri Majeru, koji je postigao golove u 47. minutu iz jedanaesterca i u 56. minutu.

Minhenski klub izjednačio je autogolom Jakuba Kaminskog u 65. minutu posle udarca Harija Kena, a pobedio je golom Serža Gnabrija u 82. minutu, na asistenciju sjajnog engleskog špica.

U drugom kolu Bajern će dočekati Frajburg, a Volfsburg će na gostujućem terenu igrati protiv Holštajna.

Kasnije igraju Sankt Pauli - Hajdenhajm.