Arsenal preko Haverca i Sake do pobede: Gost nemoćan!
Fudbaleri Arsenala, Foto: Nigel Keene/ProSports/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia

''Tobdžije'' nagovestile dobru formu na početku nove sezone

Objavljeno: 18:04h
I K

Fudbaleri Arsenala uspešno su započeli novu sezonu u Premijer ligi.

''Tobdžije'' su slavile protiv Vulverhemptona rezultatom 2:0 u prvom kolu najjače lige na svetu.

Prvi gol smo videli u 25. minutu kada se u strelce upisao Kai Haverc posle asistencije Bukaja Sake.

Arsenal je bio mnogo opasniji do kraja prvog dela igre, imao je nekoliko šansi preko Sake, Martinelija, Belegarda, ali ''tobdžije'' nisu uspele da povećaju vođstvo.

Jednu od boljih prilika imao je Vulverhempton u 36. minutu nakon što je Larsen posle sjajnog centaršuta sa boka šutirao glavom, ali je Raja fenomenalnom intervencijom spasao već viđen gol u očima navijača gostujuće ekipe.

Gol Haverca u 25. minutu meča, bio je i jedini u prvom poluvremenu, pa je tako domaća ekipa na odmor otišla sa prednošću od 1:0.

Kunja je imao priliku da Vulverhemptonu donese izjednačenje u 68. minutu i kazni lošu komunikaciju u odbrani Arsenala, ali je šutirao direktno u golmana ''tobdžija''.

Detalj sa meča 1. kola Premijer lige, Arsenal - Vulverhempton
Detalj sa meča 1. kola Premijer lige, Arsenal - Vulverhemptonfoto: Adam Davy / PA Images / Profimedia

A, onda, kako obično biva, neiskorišćenu veliku šansu, kazniće rival, pogotovo kvalitetna ekipa kao što je Arsenal.

Bukajo Saka nakon što je asistirao za gol, sada se upisao i u strelce i, tako nagovestio sjajnu formu.

Brzonogi fudbaler je šutirao sa desne strane u bliži ugao golmana Vulverhemptona, koji je bio nemoćan.

Do kraja duela, domaćin je imao priliku da postigne još neki gol, ali je na kraju rezultat ostao 2:0 za Arsenal, koji je tako nagovestio dobru formu na početku nove sezone.