Nesrećan kraj Vojvodine u Evropi! Maribor prošao posle penal ruleta
Vojvodina - Maribor, Foto: Starsport

kvalifikacije za lk

Golman heroj slovenačkog tima

Objavljeno: 23:08h

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su posle penala eliminisani od ekipe Maribora.

U prvom meču je slovenački tim imao 2:1, što su Novosađani nadoknadili na domaćem terenu 1:0, ali su penali bili kobni.

Tragičari su bili Nikolić i Ivanović, dok je golman Jug definitivno poneo epitet igrača utakmice.

Vojvodina je povela u 24. minutu golom Đorđa Crnomarkovića, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Kejleba Serija.

Gol je prvobitno poništen zbog ofsajda, ali je posle upotrebe VAR tehnologije odluka promenjena i gol je priznat.

Vojvodina - Maribor
Vojvodina - Mariborfoto: Starsport

Posle toga nije bilo promene i Vojvodina je tim golom izborila produžetke. U dodatnih 30 minuta nije bilo golova i pobednika su odlučili jedanaesterci.

Prva dva pogotka za Vojvodinu postigli su Njegoš Petrović i Vukan Savićević, a u trećoj i četvrtoj seriji penale su promašili Lazar Nikolić i Mihailo Ivanović.

Sva četiri penala pogodili su igrači Maribora, a strelci su bili Orfe Mbina, El Arbi Sudani, Jan Repas i Blaž Vrhovec.

Maribor će u plej-ofu za Ligu konferencija igrati protiv švedskog Đurgardena.