Tragična eliminacija Partizana: Crno-beli posle produžetaka eliminsani od Lugana!
Žoao Grimaldo u duelu, Foto: EPA/PETER KLAUNZER

Objavljeno: 23:19h
Završeno
23:05h

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crno-beli su posle 90 minuta savladali Lugano rezultatom 2:1, ali su u produžecima primili gol i ispali.

Podsetimo, Lugano je u Beogradu slavio rezultatom 1:0.

Partizan će sad igrati plej-of za ulazak u Ligu konferencija protiv Genta, koji je uz dosta sreće posle produžetaka eliminisao Silkeborg.

Parni valjak je veoma dobro započeo utakmicu, pa su Ibrahim Zubairu u 12. i Aldo Kalulu u 16. bili u dobrim šansama.

Imao je Zubairu još jednu dobru šansu posle centaršuta Ksandera Severine, ali je promašio loptu.

Lugano je imao loptu u nogama, ali nije pretio golu crno-belih.

Gosti su stigli do prednosti u 44. minutu. Natan de Medina i Severina su uzeli loptu na sredini terena, Holanđanin je sjajno povukao i uposlio Zahida koji je lepim udarcem pogodio za 1:0.

FK Partizan

Aleksandar Stanojević je od starta drugog dela igre ubacio Mateusa Saldanju.

Ipak, u 48. minutu Lugano stiže do 1:1 nakon što je Renato Štefen posle odbitka pogodio za 1:1.

Partizan se posle desetak minuta oslobodio pritiska, a Kervin Arijaga je bio neprecizan sa distance posle dobre akcije u 57. minutu.

Žoao Grimaldo i Nemanja Nikolić zamenili su Kalulua i Zubaira.

Partizan do nove prednosti stiže u 67. minutu. Zahid je dobro izveo korner, a Svetozar Marković glavom pogodio za 2:1.

Usledio je mirniji period igre, a onda je u 82. minutu Hađ Mahmud propustio dve kolosalne šanse. Prvo ga je zaustavio Aleksandar Jovanović, a potom je pogodio i prečku.

Albion Hajdari je u 88. minutu dobio drugi žuti karton nakon dobrog poteza Grimalda.

Partizan je imao loptu u produžecima, ali je teško stvarao šanse, dok je Lugano preko Škelkima Vladija imao dobru šansu.

U 3. minutu drugog produžetka Arijaga je opasno izveo slobodan udarac, ali je lopta dokačila igrača Lugana i završila pored gola. Posle kornera Marković je tukao glavom, ali je golman odbrano udarac.

Partizan je u 111. minutu primio gol i to nakon sporne situacije. Vladi je napravio očigledan faul u građenju lopte, ali je sudija ostao nem. Štefen je potom uputio loptu, a Natan de Medina loše reagovao, što je kaznio Mahmud.

Do kraja meča Partizan je napadao, imao je nekoliko kornera i opasnih ubacivanja, ali do gola nije mogao.

Šteta za eliminaciju, pošto su izabranici Aleksandra Stanojevića pružili najbolju partjiu u sezoni.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

22:44h

II PRODUŽETAK 2:2 (0:1)

Kraj meča, Partizan je ispao.

114. minut - Žuti karton dobija Renato Štefen.

113. minut - Bibars Natho menja Arijagu.

111. minut - GOOOOL - Neverovatan gol prima Partizan. Mahmud postiže gol za 2:2.

109. minut - Dobar slobodan udarac Arijage, na kraju samo korner za Partizan. Marković je dobro šutirao posle kornera glavom, ali je Saiti odbranio uz malo poteškoća taj udarac.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

22:26h

I PRODUŽETAK 1:2 (0:1)

Kraj prvog produžetka, nadoknade nije ni bilo.

104. minut - Žuti karton dobija Milton Valencuela.

102. minut - Izblokiran udarac Saldanje, a potom i slab udarac Trifunovića glavom pravo u golmana Saipija.

95. minut - Usledila je kontra Lugana, ali je Vladi iz dobre pozicije loše šutirao.

91. minut - Krenuo je prvi produžetak.

21:33h

II POLUVREME 1:2 (0:1)

Igraće se produžeci u Tunu!

90 + 3. minut - Saldanja u dobroj poziciji, ali slabo šutira.

90 + 2. minut - Loš pokušaj Nikolića sa ivice šesnaest metara, iskosa sa leve strane.

90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade vremena.

89. minut - Izmene u Partizanu, Gajas Zahid i Ksander Severina izlaze, Leonard Ovusu i Nemanja Trifunović su u igri.

88. minut - Uran Bislimi izlazi, ulazi Lukas Mai.

87. minut - Sjajan potez Grimalda, iznudio je drugi žuti karton Albijona Hajdarija. Crveni karton je zaradio.

86. minut - Nezgodnu loptu brani Jovanović posle ubacivanja Hišama Maua sa leve strane, novi korner za domaćina.

84. minut - Mau je bio u šansi, ispao je Medina, ali je Francuz šutirao u spoljni deo mreže iskosa sa leve strane.

82. minut - Fantastična odbrana Aleksandra Jovanovića posle kornera i šutom glavom Hađa Muhameda. Novi korner, a potom i prečka Muhameda.

78. minut - Žuti karton zbog prigovora nakon nedosuđenog čistog faula nad Nemanjom Nikolićem dobio je trener Partizana Aleksandar Stanojević.

69. minut - Žuti karton dobio je Nihad Mujakić.

Slavlje fudbalera Partizana
Slavlje fudbalera Partizanafoto: EPA/PETER KLAUNZER

67. minut - GOOOOOL - Partizan ponovo vodi u Tunu. Gajas Zahid je izveo korner, a Svetozar Marković glavom postiže gol za 2:1.

67. minut - Jurčevićev udarac iz daljine brani Saipi.

64. minut - Hišam Mau i Hađi Muhamed ulaze u igru, a za Partizan umesto Kalulua i Zubairua ulaze Nemanja Nikolić i Žoao Grimaldo.

63. minut - Solidan udarac Zubairua iz velike daljine, ali je lopta otišla preko gola.

57. minut - Dobar napad Partizana, ali Kervin Arijaga nije bio precizan sa nekih 20-ak metara.

54. minut - Škelkim Vladi menja Dos Santosa.

49. minut - Žuti karton dobija Albijan Hajdari.

47. minut - GOOOOOL - Lugano je izjednačio na 1:1. Švajcarski tim je uz dosta sreće stigao do izjednačenja.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Mateus Saldanja zamenio je Jung-Džun Goha. Slab udarac Danijela dos Santosa na startu drugog dela, u pitanju je Portugalac sa švajcarskim pasošem.

20:30h

I POLUVREME 0:1

Poluvreme u Tunu, Partizan vodi rezultatom 1:0.

45 + 2. minut - Antonios Papadopulos šutira iz velika daljine, Aleksandar Jovanović bez problema brani ovaj pokušaj.

45. minut - Igraće se tri minuta nadoknade vremena.

44. minut - GOOOOOOL - Partizan vodi rezultatom 1:0. Spektakularan pogodak Gajasa Zahida! Severina je sjajno sačuvao loptu i uposlio Norvežanina.

41. minut - Još jedan dobar napad Partizana, ali Severina nije mogao bolje od slabog šuta u golmana Lugana Amira Saipija.

39. minut - Sjajan posao odradio je Ksander Severina, dobro je ubacio loptu, ali je Zubairu promašio čitavu loptu i šansa velika otišla je u nepovrat.

32. minut - Žuti je dobio i Zubairu Ibrahim.

31. minut - Sada ponovo domaćin napada u naletima. Pokušao je Grgić malopre direktno iz slobodnog udarca, ali nije uspeo.

20. minut - Prenos iz Tuna trenutno je prekinut.

17. minut - Opravdani žuti karton za Kervina Arijagu zbog gaženja igrača Lugana, Anta Grigća.

16. minut - Lepa akcija Partizana, Zubairu je uposlio Alda Kalulua, ali je omaleni fudbaler šutirao pored gola.

12. minut - U dobroj šansi našao se Ibrahim Zubairu posle kornera Marija Jurčevića, ali je nažalost šutirao preko gola.

8. minut - Bez pravih šansi na početku meča.

1. minut - Počela je utakmica u Tunu.

19:24h

Poznat je i sastav Partizana za ovaj meč. Aleksnadar Stanojević odlučio je da mu startni špic bude Aldo Kalulu.

Jovanović – Jurčević, Mujakić, Marković, De Medina – Zahid, Arijaga – Zubairu, Goh, Severina – Kalulu

19:22h

Fudbaleri Partizana od 20:30 gostuju ekipi Luna u Tunu u revanš meču u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Švajcarski tim ulazi u ovaj meč sa prednošću od 1:0, koju je stekao u prvom meču u Beogradu.

Pobednik ovog dvomeča u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu Evrope igraće protiv Bešiktaša, dok će se poraženi preseliti u kvalifikacija za Ligu konferencije i za rivala imati pobednika meča između Silkeborga i Genta.