Jedan gol u prvoj utakmici Jagelonije i Bodea! Zvezda bliža... (Video/Foto)
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: FK Crvena zvezda

Revanš između poljskog i norveškog prvaka je 13. avgusta od 19.00

Objavljeno: 00:00h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde će u plej-ofu za Ligu šampiona igrati protiv pobednika dvomeča između Jagelonije i Bode Glimta.

U prvoj utakmici odigranoj večeras, prvak Norveške savladao je šampiona Poljske kao gost sa minimalnih 1:0. Revanš je 13. avgusta od 19.00.

U prvom poluvremenu je Bode pola sata imao inicijativu, a jedina dva udarca u okvir gola upisala je Jagelonija.

Dva puta za jedan minut zapretio je Nene, ali je golman Nikita Halkin oba puta bio siguran.

Detalj sa prva utakmice Jagelonije i Bodo Glimta
Detalj sa prva utakmice Jagelonije i Bodo Glimtafoto: PressFocus / ddp USA / Profimedia

Jedini pogodak videli smo u 58. minutu kada je Jens Peter Hauge posle odličnog prodora probio po levom boku i uputio oštru loptu.

Tamo je španski štoper Adrian Deguez nespretno reagovao i ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

Skandinavci su do drugog gola došli kada je Brete Moe poslao loptu u mrežu posle odbitka i pokušaja Feta koji je probao glavom posle kornera.

Ipak, reagovao je VAR jer se ispostavilo da je poziciju za udarac izgradio odgurivanjem rivala i slavlje njegovog saigrača je poništeno.

U ostalim mečevima večeri, Slavija iz Praga je sa 3:1 bila bolja od Rojal Uniona, a Slovan je u Bratislavi sa 2:0 pobedio APOEL.