Cirkus i skandal! Argentini poništen gol posle dva sata, pobeda Maroka posle ulaska navijača na teren (Video)
Detalj sa utakmice Argentine i Maroka, Foto: Frederic Chambert - Panoramic/DP / Shutterstock Editorial / Profimedia

OLIMPIJSKE IGRE

Istorija u Sent Etjenu

Objavljeno: 19:57h
Veljko Petrović

Istorijska utakmica na stadionu "Žofri-Gišar" u prvom kolu A grupe Olimpijskih igara u Parizu.

Argentina je poražena od Maroka sa 1:2 u Sent Etjenu, iako su svi mislili da je meč završen nerešenim rezultatom.

Slavlje fudbalera Maroka
Slavlje fudbalera Marokafoto: Arnaud FINISTRE / AFP / Profimedia

Pravi skandal je ispratio susret, a sve je počelo golovima Sufijana Rahimija za 2:0, a onda je smanjio Đulijano Simeone u 68. minutu.

Onda je u 106. minutu usledio šok i posle dve prečke se Kristijan Medina upisao u strelce i usledio je haos.

Navijači Maroka su počeli da ubacuju predmete na teren, nekoliko njih je ušlo na isti, a svi su pomislili da je meč okončan ulaskom "gaučosa" u svlačionicu.

Dva sata kasnije glavni sudija Glen Niberg vratio je fudbalere kako bi proverio VAR jer to nije učinjeno posle incidenta.

Navijači Maroka na terenu tokom utakmice Argentine i Maroka
Navijači Maroka na terenu tokom utakmice Argentine i Marokafoto: Frederic Chambert / imago sportfotodienst / Profimedia

Kraj zvanično nije sviran u momentu prvobitnog odlaska u svlačionice, a drama je bila potpuna pošto je pogodak poništen zbog ofsajda.

Duel je potom potrajao još tri minuta, ali promene rezultata nije bilo, Maroko je na kraju slavio sa 2:1 u nestvarnoj utakmici.