Istorijska blamaža: Velikan iz bivše Jugoslavije primio pet komada od amatera!
Fudbaleri Inter Eskaldesa, Foto: Instagram.com/interescaldes/printscreen

liga konferencija

Ovo se ne pamti

Objavljeno: 21:02h

Jedna od najvećih blamaža od kada se fudbal igra na prostorima bivše Jugoslavije.

Velež iz Mostara brutalno je ponižen na gostovanju Inter Eskaldesu iz Andore u okviru 1. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Posle 1:1 u Mostaru, velikan iz BiH je otišao sa velikim ambicijama u Andoru, ali se vratio sa neverovatnim porazom od 5:1!

Velež je u 39. minutu mogao do vođstva, ali je bivši napadač Radničkog iz Niša Nermin Haskič promapio penal.

Kazna je bila surova pošto je Inter u 44. i 47. minutu prvog poluvremena golovima Giljema Lopeza stigao do velikih 2:0.

Ante Orec je vratio Velež u igru golom u 53. minutu, ali je potom Domi postigao dva gola za ogromih 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Saša Andreu na asistenciju dvostrukog strelca Domija u 92. minutu.

Zaista nezapamćena bruka nekadađnjeg velikana jugoslovenskog fudbala.