Slavlje fudbalera Urugvaja, Foto: GRANT HALVERSON / Getty images / Profimedia

MAJSTOR

Ispisao nove stranice fudbalske istorije

Objavljeno: 08:51h

Fudbalska reprezentacija Urugvaja osvojila je treće mesto na Kopa Amerika, pošto je posle boljeg izvođenja penala savladala selekciju Kanade sa 4:3.

Heoj meča je bio Luis Suares koji je u drugom minutu nadoknade postigao izjednačujući gol.

On je ovim pogotkom postao najstariji strelac ikada na Kopa Amerika sa 37 godina, pet meseci i 20 dana.

Urugvaj je poveo u osmom minutu kada je Rodrigo Betankur zatresao mrežu Kanađana, koji su 14 minuta kasnije uspeli da izjednače preko Ismaela Konea.

Kanada je ponovo povela u 80. minutu preko Džonatana Dejvida, ali je potom sjajni Suares pokazao klasu.

U produžecima nije bilo golova, pa su odlučili penali.

Kanađani su imali dva neuspešna pokušaja, golman Urugvaja Serhio Roše je odbranio slab udarac Ismaila Konea u trećoj seriji, dok je u petoj Alfonso Dejvis pogodio prečku.

Strelci za Urugvaj sa penala bili su Valverde, Betankur, De Araskaeta i Suares, a za Kanadu Džonatan Dejvid, Bombito i Čoinijer.