MESI UMALO TRAGIČAR: Čudesni Dibu Martinez odveo Argentinu u polufinale Kopa Amerike!
Čudesni Emilijano Martinez, Foto: Isaac Ortiz / imago sportfotodienst / Profimedia

Drama do samog kraja

Objavljeno: 07:23h
Andrej Kosić

Fudbaleri Argentine prvi su polufinalisti Kopa Amerike.

Aktuelni šampion planete je u četvrtfinalu posle dosta muke i penala eliminisao Ekvador. Nakon regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a potom su Gaučosi u izvođenju jedanaesteraca bili bolji rezultatom 4:2.

Argentina je na punom stadionu u Hjustonu povela golom Lisandra Martineza u 35. minutu posle asistencije Aleksisa Mekalistera.

Ipak, izabranici Lionela Skalonija odigrali su veoma loš susret, a Ekvador je dominirao u drugom poluvremenu.

Dobra igra im se isplatila, pa su nakon VAR provere dobili penal, ali je iskusni Ener Valensija pogodio samo stativu.

Nisu se predavali hrabri Ekvadorci, dočekali su svoju šansu i u 92. minutu stigli do izjednačenja. Džon Jeboa je sjajno ubacio loptu sa desne strane, a Kevin Rodrigez ju je još bolje zahvatio glavom i tako savladao nemoćnog Emilijana Martineza.

Na Kopa Americi nema produžetaka, pa se odmah pristupilo izvođenju penala.

Lionel Mesi, koji je odigrao slab meč, je prvi preuzeo odgovornost. Izveo je popularnu "panenku", ali je pogodio samo prečku.

Ipak, čudesni Dibu Martinez brani naredna dva penala Anhelu Meni i Alanu Mindi i tako dovodi svoj tim nadomak pobede. Stečenu prednost Argentina je sačuvala, pa se pogotkom Nikolasa Otamendija provukla do polufinala.

Gaučose u borbi za plasman u finale očekuje bolji iz duela između Venecuele i Kanade.