PIKSI TRLJA RUKE: Fantastične vesti za Srbiju pred start EP!
Dragan Stojković Piksi, Foto: Starsport

auuu!

Ovome niko nije mogao da se nada

Fudbaleri Srbije svoj prvi meč na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj odigraće 16. juna protiv reprezentacije Engleske.

Devet dana pre tog duela Englezi se nisu baš lepo proveli.

Naime, izabranici Gereta Sautgejta izgubili su na Vembliju od Islanda rezultatom 1:0 u generalnoj probi pred odlazak u Nemačku.

Englezi su odigrali jedan od najgorih mečeva u poslednjih nekoliko godina, zbog čega su od strane navijača ispraćeni zvižducima.

Gosti su poveli pogotkom Jon Dagura Torsteinsona u 12. minutu.

Činilo se da će do samo razbuditi domaćina, ali dogodilo se potpuno suprotno. Do kraja prvog poluvremena videli smo samo jednu veliku šansu za Englesku. Kol Palmer je divno pronašao Harija Kejna koji je loše zahvatio loptu i iz savršene pozicije pucao pored gola.

Hari Kejn
Hari Kejnfoto: Nigel Keene / imago sportfotodienst / Profimedia

To je bilo sve od domaće selekcije u prvom delu igre. U nastavku se ništa nije promenilo, Palmer je propustio jednu polušansu i to je bilo to.

Imali su Englezi veliki posed lopte, ali sa njim ništa nisu učinili.

Na kraju zasluženo su poraženi od selekcije koja neće igrati u Nemačkoj, a ovo su svakako i dobre vesti za Srbiju koja je mogla da vidi da je Engleska i te kako ranjiva.

Uz sve navedeno, povredu je doživeo Džon Stouns, koji zbog toga nije igrao u drugom poluvremenu.