Španija je prvak Evrope! Ni Engleska nije mogla protiv najlepšeg fudbala na turniru (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Španije sa trofejem prvaka Evrope, Foto: LUKASZ SKWIOT/CYFRASPORT / imago sportfotodienst / Profimedia

EURO 2024

Objavljeno: 13:49h
Veljko Petrović
Završeno
22:57h

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Englesku sa 2:1 i osvojila Evropsko prvenstvo u Nemačkoj!

"Crvena furija" je četvrti put u istoriji prvak Starog kontinenta i po tome su postali rekorderi, a prethodno su bili najbolji 1967, 2008. i 2012. godine.

Španski klubovi i nacionalni timovi nisu izgubili 27 finala velikih takmičenja zaredom (Liga šampiona, Liga Evrope, Svetsko i Evropsko prvenstvo).

Izabranici Luisa de la Fuentea su na Olimpijskom stadionu u Berlinu upisali sedmu pobedu na ovogodišnjem EURO-u iz isto toliko utakmica na turniru!

Ukoliko iz nekog razloga niste gledali prvo poluvreme, verujte nam da ništa niste propustili, jer se sve desilo u narednih 45 minuta.

Lamin Jamal je u 47. minutu uhvatio Engleze na spavanju i proigrao Nika Vilijamsa koji je pogodio levom nogom.

Slavlje Lamina Jamala i Nika Vilijamsa
Slavlje Lamina Jamala i Nika Vilijamsafoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Samo 60 sekundi kasnije je Dani Olmo mogao da povisi na 2:0, ali je sjajnu loptu i zicer poslao pored gola.

Lamin Jamal je propustio odličnu priliku u 66. minutu kada je sklonio loptu u levo, otvorio stopalo i ciljao dalji ugao, ali je odbranio Džordan Pikford.

Lamin Jamal u pokušaju pored Marka Gueija na utakmici Španije i Engleske
Lamin Jamal u pokušaju pored Marka Gueija na utakmici Španije i Engleskefoto: EPA/CLEMENS BILAN

Geret Sautgejt je pogodio sa izmenom protiv Holandije kada je Oli Votkins dao gol za finale, a sada je ponovo bio u pravu pošto je uveo Kola Palmera.

U 73. minutu je posle samo tri minuta u igri pogodio iz prve sa preko 20 metara, a loptu mu je ostavio Džud Belingem.

Osam minuta kasnije je Lamil Jamal gađao sa nekoliko metara, ali je po drugi put kao pobednik izašao Džordan Pikford.

Mikel Ojarzabal se pokazao kao zlatni džoker sa klupe sa druge strane pošto je zatresao mrežu u 86. minutu.

Odigrao je dupli pas sa Markom Kukureljom koji mu je vratio loptu sa levog boka, a ovaj je uklizao i proturio pored Pikforda!

"Gordi Albion" je najbolje prilike propustio u 90. minutu pošto su Španci dva puta skidali loptu sa gol linije! Prvo je Unaj Simon zaustavio šut Kola Palmera.

Onda je Dani Olmo izašao kao pobednik protiv Marka Gueija. Nedugo zatim usledilo je slavlje nepobedivih novih osvajača Evropskog prvenstva.

00:45

Navijači Engleske i Španije u Berlinu

(Espreso/Veljko Petrović)

Izmena: 13:49h
22:52h

Kraj utakmice: Španija je pobedila Englesku sa 2:1 i osvojila Evropsko prvenstvo u Nemačkoj na Olimpijskom stadionu u Berlinu!

22:52h

92. minut - Žuti karton za Olija Votkinsa.

22:50h

90. minut - Španci skidaju loptu sa gol linije dva puta! Prvo je Simon zaustavio šut Palmera, a onda je Olmo izašao kao pobednik protiv Gueija!

22:49h

89. minut - Ajvan Toni zamenio je Fila Fodena, a na drugoj strani Lamin Jamal ustupa mesto Mikelu Merinu.

22:45h

86. minut - GOOOOL! Španija ponovo vodi! Ojarzabal! Pas po zemlji Kukurelje sa levog boka, uklizao je Mikel i proturio loptu pored Pikforda!

22:44h

83. minut - Naćo je zamenio Le Normana, pozicija za poziciju.

22:41h

81. minut - Lopta se odbila do Lamina Jamala koji je gađao sa nekoliko metara, ali je odbranio Džordan Pikford.

Džordan Pikford na utakmici Španije i Engleske
Džordan Pikford na utakmici Španije i Engleskefoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
22:31h

73. minut - GOOOOL! Palmer za 1:1! Opet prava izmena Gereta Sautgejta! Saka je proigrao Belingema, a ovaj je ostavio loptu Kolu.

Džoker sa klupe je ispalio udarac iz prve sa preko 20 metara i pogodio!

22:30h

70. minut - Kobi Mejnu ustupa mesto Kolu Palmeru.

22:28h

68. minut - Još jedan kapiten izlazi iz igre pošto će Mikel Ojarzabal zameniti Alvara Moratu. Traka ide oko ruke Danija Karvahala.

22:21h

61. minut - Sada velika odluka Gereta Sautgejta. Oli Votkins je zamenio Harija Kejna, kapitena i najboljeg strelca u istoriji reprezentacije.

Trenutak kada je Geret Sautgejt zamenio Harija Kejna
Trenutak kada je Geret Sautgejt zamenio Harija Kejnafoto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
22:19h

55. minut - Niko Vilijams sa distance šalje loptu manje od metar pored stative.

Niko Vilijams u prodoru pored Kajla Vokera
Niko Vilijams u prodoru pored Kajla Vokerafoto: EPA/GEORGI LICOVSKI
22:14h

53. minut - Žuti karton za Džona Stounsa.

Duel Džona Stounsa i Alvara Morate na utakmici Španije i Engleske
Duel Džona Stounsa i Alvara Morate na utakmici Španije i Engleskefoto: EPA/GEORGI LICOVSKI
22:13h

48. minut - Umalo 2:0! Sjajna lopta Nika Vilijamsa za Danija Olma koji je imao zicer, ali je poslao loptu pored gola.

Duel Danija Olma i Kobija Mejnua na utakmici Španije i Engleske
Duel Danija Olma i Kobija Mejnua na utakmici Španije i Engleskefoto: EPA/FILIP SINGER