ČUDO OD DETETA: Jamal ispisao istoriju u Minhenu!
Lamin Jamal, Foto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

bravo!

Nestvaran rekord mladog Španca

Objavljeno: 21:55h
Andrej Kosić

Fudbaleri Španije vode protiv Francuske u poluvremenu polufinala Evropskog prvenstva rezultatom 2:1.

Trikolori su ekspresno poveli pogotkom Randala Kolo-Muanija, ali slavlje vicešampiona planete nije dugo trajalo.

Lamin Jamal je u 21. minutu ispisao istoriju Evropskih prvenstava. On je postigao fantastičan gol sa nekih 20-ak metara i postao najmlađi strelac u istoriji EURO, pošto je u trenutku postizanja pogotka imao 16 godina i 363 dana.

Nedugo posle ovog gola, Španija je postigla još jedan kada je sjajnu akciju krunisao Dani Olmo.

Nema sumnje da nas očekuje još 45 minuta sjajnog fudbala, a tok meča možete uživo pratiti na portalu Espreso.