FRANCUSKA U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Portugalci imaju za čime da žale, Feliks TRAGIČAR
Fudbaleri Francuske, Foto: Daniela Porcelli/SPP/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimed

četvrtfinale euro 2024

Objavljeno: 20:44h
Završeno
23:43h

Fudbaleri Francuske plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su posle penal "ruleta" srušili Portugalce sa 5:3.

Regularni deo meča je završen bez golova 0:0, ali su "trikolori" imali više sreće u izvođenju jedanaesteraca, pa će u polufinalu igrati protiv Španaca koji su ranije danas nadigrali Nemce sa 2:1.

Tragičar je bio Žoao Feliks koji je promašio u 3. seriji, da bi Ernandes zapečatio pobedu Francuza.

Može se reći da je prvo poluvreme bilo za zaborav, pošto se nismo nagledali lepog fudbala, a ni uzbuđenja.

Videli smo tek pet šuteva na gol, od toga je jedan išao u okvir, što je bio pokušaj Ernandesa u 20. minutu meča.

Portugalci su imali "više od igre" i loptu u svojim nogama, ali to im nije bilo dovoljno da stignu do pogotka.

Očekivano, borba se rasplamsala u drugih 45 minuta, pa smo u nastavku videli po dve strahovite šanse na obe strane.

Fernandes i Vitinja nisu bili precizni u mometima kada su Portugalci imali potpunu inicijativu, a potom su uzvratili Kamavinga i Muani. Sve se desilo u razmaku od 61. do 70. minuta. Ipak, mreže su ostale netaknute.

Golmani su pokazali klasu tokom ovog četvtrtfinala, a na kraju im je pripala i ključna uloga.

Kosta je lako odbranio i šut Mbapea u trećem minutu nadoknade, pa je utakmica otišla u produžetke.

Kilijan Mbape, Fudbalska reprezentacija Francuske, Fudbalska reprezentacija Portugala

Ronaldo je u 93. minutu bio pred golom Francuske, nije dobio dobru loptu, išla je iza leđa, pa je šutirao visoko preko gola.

Do kraja prvog produžetka Leaov šut iz voleja blokirao je Upamekano, u 102. minutu.

Posle dobre akcije portugalskih igrača Konseisao je prošao po desnoj strani i centrirao na drugu stativu, a Žoao Feliks je u 108. minutu iz blizine pogodio spoljni deo mreže.

Portugal je u 120. minutu imao dobru šansu, ali je Nuno Mendes, posle duplog pasa sa Silvom, šutirao pravo u golmana Menjana, pa su pobednika odlučili jedanaesterci.

Fudbalska reprezentacija Portugala, Fudbalska reprezentacija Francuske, Euro 2024

Prvi je za Francusku šutirao Dembele i postigao je gol, Jusuf Fofana je zatim postigao gol u drugoj seriji, a posle njega gol je postigao i Žul Kunde. Četvrti penal pogodio je Bredli Barkola, a pobedu Francuskoj doneo je Ernandes, koji je pogodio peti penal.

U ekipi Portugala prvi penal izveo je Ronaldo i bio je precizan, a gol je u drugoj seriji postigao Bernardo Silva. Treći penal izveo je Feliks i pogodio stativu, a posle njega šutirao je Mendes i pogodio mrežu.

Izmena: 20:44h
23:33h

PENALI

Prvi šutiraju Francuzi.

Usman Dembele siguran. Francuzi vode 1:0

Kristijano Ronaldo izjednačuje 1:1.

Fofana siguran 2:1, izjednačuje Fernandes.

Kunde siguran za 3:2, Feliks pogađa stativu 3:2.

Barkola donosi 4:2 Francuzima, Mendes daje nadu Portugalcima 4:3

Ernandes pogađa i vodi Francusku u polufinale Evropskog prvenstva.

23:28h

120. minut - Mogli da zažale Portugalci zbog ovog promašaja Mendesa! Gledaćemo penale!

23:25h

117. minut - Novi neuspešan korner za Portugalce, očigledan faul za Ronalda koji se žali sudijama.

23:16h

108. minut - Tek što je ušao Feliks u igru, zamalo da zatrese mrežu.

23:14h

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

23:09h

105. minut - Kraj prvog produžetka! Mbape ne može da nastavi meč!

23:05h

102. minut - Portugalci konstantno drže loptu u nogama. Sada je u šansi bio Leao.

23:01h

97. minut - Sjajni Pepe blokira Mbapea u poslednjem momentu.

22:57h

93. minut - Kakva šansa za Ronalda, obrukao se Portugalac neposredno pred golom! Lopta je otišla daleko preko gola.

22:54h

Počeli su produžeci. Čeka nas još 30 minuta fudbala.

22:49h

93. minut - Pokušaj Mbapea za kraj regularnog dela!

22:46h

90. minut - Silva je posle velike greške Francuza stigao do šanse za gol, ali je ipak blokiran. Igraće se tri minuta nadoknade.

22:43h

88. minut - Pokušaj Kantea sa kojim lako izlazi na kraj Kosta.

22:40h

84. minut - Žuti karton i za Salibu zboh faula nad Konseisaom.