SLOVENCI I OBLAK PALI NAKON PENALA! Portugalija ide dalje, Ronaldo u suzama! (VIDEO)
Duel Slovenije i Portugalije, Foto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

haos

Neverovatan meč

Objavljeno: 12:05h

Fudbalska reprezentacija Portugalije plairala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Oni su nakon 0:0 posle 120 minuta igre, uspeli da tek posle izvođenja penala savladaju Sloveniju sa 3:0! Slovenci nisu realizovali nijedan penal, neverovatno...

Gledali smo sjajan i uzbudljiv meč u Frankfurtu. Borbena reprezentacija Slovenije je izašla hrabro na megdan Portugaliji i Kristijanu Ronaldu...

Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldofoto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rival Srbije u grupi "C" se nije predavao tokom svih 90 minuta, a pored odlične defanzive, pretili su i opasnim kontrapadima.

Nije bilo golova u regularnom delu pa se otišlo u produžetke... Portugalija je dobila zasluženi penal nakon prethodnih 20 padanja u kaznenom prostoru sredinom prvog produžetka. Drkušić je oborio Dijega Žotu i Osato je opravdano pokazao na belu tačku.

Loptu na belu tačke je postavio Ronaldo, šutirao, ali je Oblak zaustavio taj udarac. Iskusni Kristijano je briznuo u plač nakon velike šanse, pa se otišlo i u drugi produžetak.

Propustio je Bendžamin Šeško veliku priliku u finišu drugog produžetka, pa se otišlo u penal seriju.

Slovenci su u penal seriju promašili sva tri penala, Portugalija je pogodila i izborila plasman dalje. Treba ili strah, ali izabranici Matijaža Keka nisu imali snage i smiernosti za totalno iznenađenje.

Portugalija će u borbi za polufinale igrati protiv Francuske.