POTPUNA LUDNICA U FRANKFURTU: Nemačka u nadoknadi osvojila prvo mesto, Švajcarci će dugo žaliti!
Velika borba vodila se u Frankfurtu, Foto: ARNE DEDERT / AFP / Profimedia

EURO 2024

Veoma zanimljiv meč

Objavljeno: 23:08h

Fudbaleri Švajcarske i Nemačke remizirali su rezultatom 1:1 u okviru 3. kola grupe A na EURO 2024.

Ovim rezultatom domaćin takmičenja osvojio je prvo mesto u grupi, dok će Švajcarci sa drugog u nok-aut fazu.

U Frankfurtu smo bili blizu čuda, pošto su "Panceri" tek u nadoknadi drugog poluvremena stigli do boda.

Nemci su krenuli snažno ka golu Švajcaraca od samog početka, poništen im je i gol zbog ofsajda nakon faula Džamala Musijale.

Švajcarska je nakon toga pravo niotkuda stigla do vođstva. Remo Frojler je sjajno ubacio loptu, a Dan Ndoj je u 28. minutu nogom pogodio za 1:0.

Imao je isti igrač tri minuta kasnije novu veliku šansu, ali je šutirao pored gola.

Nemačka je silovito otvorila drugi deo igre. Ređale su se šanse, ali su Musijala, Gundogan i društvo bili neprecizni.

Napravio je veliki broj izmena Julijan Nagelsman, ali ni to nije pomoglo. Džošua Kimih je bio u velikoj šansi u 70. minutu, ali je izblokiran u odsudnom trenutku.

Minut kasnije Nemci su tražili penal, ali je sudija Daniele Orsato nakon gledanja VAR-a prosudio da ga nema.

Ušao je u igru potom i Niklas Filkrug, a Nemci su nastavili sa napadima.

Ipak, u 84. minutu gol postiže Švajcarska, ali on biva opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Ruben Vargas.

Imali ssu timovi još po jednu šansu do nadoknade vremena, a onda je usledio ključan trenutak na meču.

David Raum je sjajno centrirao, a Niklas Filkrug je u 92. minutu u svom stilu glavom pogodio za 1:1 i tako doneo Nemačkoj prvo mesto u grupi.