DRAMA KAKVA SE NE PAMTI: Belgija srušila Rumuniju za potpunu ludnicu u grupi E!
Fudbaleri Belgije, Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

euro 2024

Opravdali ulogu favorita

Objavljeno: 23:08h

Fudbaleri Belgije savladali su Rumuniju rezultatom 2:0 u okviru 2. kola grupe E na EURO 2024 u Nemačkoj.

Izabranici Domenika Tedeska su u Kelnu stigli do prvih bodova, pa je situacija u grupi zamršenija nego u ostalim.

Naime, sva četiri tima trenutno imaju tri osvojena boda, pa će u poslednjem kolu uslediti prava ludnica,

Rumunija i Belgija su zbog bolje gol razlike na vrhu, Slovačka je treća, a Ukrajina poslednja.

Belgija u okviru 3. runde igra protiv Ukrajine, a Rumunija protiv Slovačke.

Što se tiče same utakmice, imali smo priliku da gledamo sjajnu fudbalsku predstavu.

Belgija je povela već u 2. minutu. Romelu Lukaku se sjajno zagradio leđima i uposlio Jurija Tilemansa, koji potom postiže lep gol levom nogom za 1:0.

Dva minuta kasnije stopostotnu šansu za naše susede propušta štoper Totenhema Radu Dragušin, čiji udarac glavom je sjajno zaustavio Koen Kastels.

Beglijanci su bili bolji rival, ali su i Rumuni imali svoje prilike.

Ipak, do kraja poluvremena nije bilo novih promena rezultata.

Kevin De Brujne i Žeremi Doku su propustili dve dobre prilike na startu drugog dela igre.

De Brujne je u 63. minutu u svom stilu majstorski spojio Lukakua sa golom, a stameni napadač je preciznim udarcem pogodio za 2:0.

Ipak, njegov gol je poništen zbog ofsajda. Lukakuu je protiv Slovačke u okviru 1. runde poništeno čak dva gola, pa sada ima tri poništena pogotka na šampionatu.

Šest minuta kasnije moglo je da bude 1:1. Denis Man je imao čistu situaciju jedan na jedan sa Kastelsom, ali je sjajni Belgijanac fantastično intervenisao.

Konačnih 2:0 postavio je De Brujne i to na asistenciju golmana Kastelsa u 80. minutu utakmice.