ČUDESNI LUKA JOVIĆ OŽIVEO SRBIJU GOLOM POSLEDNJOJ SEKUNDI: "Orlovi" izbegli DEBAKL protiv Slovenaca
Gol Luke Jovića, Foto: THOMAS KIENZLE / AFP / Profimedia

grupa c evropskog prvenstva

Objavljeno: 17:22h
Završeno
16:54h

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Slovenije 1:1, u drugom meču na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Čudesni Luka Jović je doneo remi u 95. minutu utakmice, kada su već svi digli ruke od "orlova" i osmine finala.

Ovako, san Srbije još uvek živi...

Daleko od toga da imamo mnogo razloga za optimizam, pošto je igra izabranika Dragana Stojkovića Piksija izgledala loše i neubedljivo.

Od samog starta su Slovenci nametnuli svoj ritam, pa je Predrag Rajković vadio "kestenje iz vatre".

Prvo je, posle greške Saše Lukuća, šut sa oko 20 metara oprobao Adam Gnezda-Čerin, ali je Predrag Rajković bio na pravom mestu, baš kao i četiri minuta kasnije kada je zapretio Jan Mlakar.

Fudbaleri Srbije su prvi udarac ka golu Slovenije uputili tek u 27. minutu kada je posle centaršuta Lukića glavom pokušao Dušan Vlahović, ali je Jan Oblak bio siguran.

Usledio je bolji period igre naših fudbalera, Mitrović je pravio velike probleme rivalu, ali lopta nije htela u gol.

Jan Oblak je srpskom golgeteru odbranio zicer u samom finišu prvog perioda, ali je ovo bio nagoveštaj za bolje drugo poluvreme.

Aleksandar Mitrović, Euro 2024, Fudbalska reprezentacija Slovenije

U drugom poluremenu smo se vratili daleko bolji, ali smo konstantno ponavljali iste greške i dozvoljavali Slovencima da "razoropade".

Hladan tuš se dogodio u u 69. minutu utakmice kada su Slovenci iskoristili veliku grešku Mijata Gaćinovića, povukli kontru koju je Karničnik pretvorio u gol.

Od tog momenta su "zmajevi" imali sigurnost i rezultat, ali su Piksijeve izmene "urodile" plodom.

U poslednjih 10 minuta smo krenuli na sve ili ništa, a Luka Jović je bio današnji "džoker".

Zamenio je Vlahovića u 64. minutu meča, u 92. dobio žuti karton, a onda u poslednjoj sekundi meča na sjajan način reagovao posle kornera i sproveo loptu u gol Jana Oblaka.

U drugom meču ove grupe kasnije se sastaju Danska i Engleska.

Fudbaleri Srbije će u poslednjem kolu igrati protiv Danske, a Slovenija protiv Engleske.

Izmena: 17:21h
16:53h

95. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Luka Jović donosi remi Srbiji u 95. minutu meča! Kraj meča 1:1

16:51h

93. minut - Žuti kartoin za Gaćinovića, pa za Vipotnika!

16:48h

90. minut - Igraće se još 5 minuta nadoknade!

16:42h

85. minut - Srbija je krenula na sve ili ništa. Beležimo i solidan pokušaj Birmančevića.

16:40h

83. minut - Samardžić je okušao šut nakon solo prodora.

16:38h

81. minut - Tadić i Živković idu na klupu, menjaju ih Samardžić i Birmančević.

16:36h

79. minut - Srbija poljuljana, nove greške u odbrani, umalo da primimo gol kao na treningu. Ponovo je u šansi bio Karničnik.

16:33h

75. minut - Probao je Sergej glavom nakon centaršuta Tadića, ali opet ne koristimo prekid. Na terenu su Vipotnik i Verbič, izašli su Šeško i Stojanović.

16:29h

72. minut - Neće, pa neće! Mitrović pogađa stativu!

16:26h

69. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vode Slovenci golom Karničnika. Svemu je prethodila greška Gaćinovića, lepo su kombinovali Slovenci u kontri, Elšnik je poslao centaršut na drugu stativu gde je bio Karničnik.

16:23h

65. minut - Pravo niotkuda je Aleksandar Mitrović stigao do šanse, ali je uputio jako loš šut preko gola Jana Oblaka.

16:20h

63. minut - Menja Kek. Stanković UMESTO Mlakara. Piksi uvodi Jovića umesto Vlahovića, Sergej menja Lukića.

16:19h

62. minut - Period igre kada Slovenci imaju loptu u svojim nogama.

16:15h

58. minut - Strašan šut Šeška, ali sjajna odbrana Predraga Rajkovića!