PIKSI GA NIJE POZVAO, A ON REŠETA MREŽE I DELI ASISTENCIJE! Da li bi bio X faktor na EURO-u? (VIDEO)
Dragan Stojković Piksi na treningu reprezentacije Srbije u Nemačkoj, Foto: Starsport

greška selektora?

Strateg našeg nacionalnog tima zaboravio je na njega kada govorimo i o širem spisku, a on je nastavio svoju odličnu golgetersku formu

Veljko Petrović

Fudbalska reprezentacija Srbije igra protiv Slovenije danas od 15 časova u drugom kolu C grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Jednog momka selektor Dragan Stojković Piksi nije pozvao ni na širi spisak na EURO, a on je nastavio svoju odličnu golgetersku formu.

Dragan Stojković Piksi na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj
Dragan Stojković Piksi na Evropskom prvenstvu u Nemačkojfoto: Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia

Reč je o Dejanu Joveljiću koji je faktički sam doneo pobedu od 2:0 Los Anđeles Galaksiju protiv Njujork sitija na domaćem terenu.

Momak koji je upisao šest nastupa i jedan pogodak kao "orao" u pisao se u strelce u 41. minutu, ali to nije bilo sve od njega.

Naš napadač upisao se i među asistente u 49. minutu kada je Dijego Fagundez postavio konačan rezultat

Srbin je izašao u 86. minutu, a njegov učinak prekinuo je niz gostiju od pet trijumfa. Dejanov saigrač i golman Novak Mićović ostao je na klupi.

Na drugoj strani, Strahinja Tanasijević ušao je na startu drugog poluvremena, dok Jovan mijatović nije dobio šansu.

Od naših ostalih igrača, Nikola Petković igrao je od 82. minuta za svoj Šarlot protiv Orlanda u remiju od 2:2.

Nemanja Radoja upisao je asistenciju za 1:1 za Sporting Kanzas sitiju, a izašao je u 60. minutu i Real Solt Lejk je slavio u gostima sa 4:3.

Joveljić ove sezone u MLS ligi ima 11 pogodaka i četiri asistencije na 17 utakmica.