ŠVAJCARCI IMAJU ZA ČIME DA ŽELE: Šaćiri ispisao istoriju u remiju sa Škotima - Mađari mogu da pakuju kofere
Deul Robertsona i Šaćirija, Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

GRUPA A EVROPSKOG PRVENSTVA

"Sajdžije" bliže osmini finala

Objavljeno: 23:32h

Fudbaleri Švajcarske i Škotske remizirali su 1:1 u drugom kolu Grupe A Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Prethodno je Nemačka nadigrala Mađarsku sa 2:0 i obezbedila osminu finala.

Gledali smo jako uzbudljivo prvo poluvreme tokom kog su pala oba gola. Timovi su se smenjivali u naletima, a prvo se zatresla mreža Švajcaraca.

Gol je upisan Mektomineju koga je uposlio Mekgregor, ali je lopta na putu ka golu zakačila Šera i prevarila golmana Švajcarske Zomera.

Nismo dugo čekali na izjednačenje, pa je u 26. minutu na semaforu pisalo 1:1.

Nakon neverovatnog kiksa Ralstona, Šaćiri je poslao projektil sa 18 metara koji je bio neodbranjiv za golmana Škotske.

Tako je ispisao fudbalsku istoriju, pošto je postigao gol bar jednom na poslednjih šest velikih turnira zaredom. To je uspeo na tri Mundijala i tri Evropska prvenstva.

U 33. minutu je Ndoj uspeo da matira Gana, ali mu je gol je poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu je opao tempo, da bi u poslednjih 10 minuta oba tima krenula na sve ili ništa, ipak, nije došlo do promene rezultat.

Najbliži golu bio je Grant Henli koji je u 67. minutu pogodio stativu švajcarskog gola.

U poslednjem kolu Nemačka igra protiv Švajcarske, a Škotska protiv Mađarske.

Situacija u Grupi A je takva, da je Nemačka prva sa 6 bodova, Švajcarska je druga sa 4, Škotska je treća sa 1 bodom, dok je Mađarska završila prvenstvo sa 0 bodova.