KAKVI NEMCI, STRAŠNI NEMCI: Škoti nastradali na otvaranju EP, "panceri" pokazali ko je gazda u Minhenu
Nemačka - Škotska, Foto: Action Press / Shutterstock Editorial / Profimedia

spektakl na alijanc areni

Objavljeno: 23:39h
Završeno
22:53h

Fudbalska reprezentacija Nemačke ostvarila je ubedljivu pobedu na otvaranju Evropskog prvenstva protiv selekcije Škotske sa 5:1.

Na otvaranju smo videli spektakl, na tribinama takođe, ali je loša partija Škota pokvarila utisak.

Nagelsmanova četa je bila dominantna od prvog do poslednjeg minuta i pokazala zašto je jedan od glavnih favorita za osvajanje šampionata.

Strelci za "pancere" su bili Virc u 10. minutu, Musijala 19, Haverc 46, Filkrug 68, Džan 93, dok je Škotima utešni gol doneo Ridiger u 87. minutu koji je matirao svog golmana.

Nakon dva brza gola, ključni detalj se dogodio u finišu prvog poluvremena kada je sudija prekinuo igru kako bi proverio start Rajana Porteusa sa obe noge nad Gundoganom. Posle pregledanja snimka dosudio je jedanaesterac i isključio škotskog igrača.

Haverc je to znao da kazni sa penala, a potom je svima bilo jasno u kom pravcu će se odvijati ovaj meč.

Filkrug je obeležio meč u 68. minutu prelepim pogotkom za 4:0.

Nemcima je poništen jedan gol u 76. minutu, ali je petardu nešto kasnije kompletirao Džan šutom sa 20-ak metara, u nadoknadi vremena.

U drugoj utakmici u Grupi A u subotu od 15 časova u Kelnu igraju Mađarska i Švajcarska.

Izmena: 23:39h
22:53h

90. minut - Igraće se tri minuta nadoknade! Evo i novog gola za Nemce, petarda je kompletirana, strelac je Džan 5:1.

Izmena: 23:37h
22:48h

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Škoti smanjuju na 4:1, autogol Ridigera.

22:47h

86. minut - Novi pokušaj Sanea, možda je mogao malo da sačeka!

22:46h

80. minut - Toni Kros je napustio teren. Ovo će biti njegov poslednji turnir u reprezentaciji Nemačke.

22:37h

76. minut - Novi gol Filkruga! 5:0, Škoti u potpunom nokdaunu! Ipak, ofsajd!

22:29h

68. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Nemci vode 4:0, strelac je Filkrug! Majstorija nemačke gol mašine!

22:24h

63. minut - Odmoriće Nagelsman Haverca i Virca. Odmah je Sane bio u šansi, ali nije to bio dobar udarac.

Džamal Musijala, Fudbalska reprezentacija Nemačke, EURO 2024
22:21h

60. minut - Pokušao je Virc sa velike udaljenosti, ali lopta je otišla daleko preko gola.

22:18h

57. minut - Nemci drže loptu u svom posedu, ponovo je Virc bio u šansi za gol, što je bilo prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu.

22:14h

48. minut - Žuti karton za Ralstona!

22:06h

46. minut - Počelo drugo poluvreme! Gros umesto Andriha, Kod Škotske, Henli umesto Adamsa.

21:51h

Kraj prvog poluvremena! Nemci demolirali Škote u prvih 45 minuta.

Fudbalska reprezentacija Nemačke, EURO 2024, Evropsko prvenstvo
21:46h

45. minut - Crveni karton Portiusa! GOOOOOOOOOOOOOL! Haverc siguran sa linije penala! 3:0

21:43h

42. minut - Potencijalni penal za Nemace! Oštar start nad Gundoganom u šesnaestercu! Nemački reprezentativac i dalje leži na travi. Sudija će konsultovati VAR. Nema sumnje da je ovo penal.