Savet
Najpravilniji način za pranje kupaćeg kostima: Uz ove cake iskusnih domaćica će trajati godinama bez menjanja boje
Ako ga perete na pogrešan način, to naravno može da uništi materijal i lako možete ostati bez njega
Otkrijte u nastavku teksta trikove kako se pravilno pere kupaći kostim i šta nikako da ne radim ako želiš da ti traje godinama.
Kada je reč o pranju farmerica, pantalona, košulja, tu nema puno filozofije, međutim ukoliko ne želite da upropastite svoje kupaće kostime, morate obratiti pažnju na par detalja.
Ako ga perete na pogrešan način, to naravno može da uništi materijal i lako možete ostati bez njega, a ako se radi o vama posebno dragom kupaćem, ipak je bolje da malo više pripazite pri pranju istog.
Naravno i na etiketi vašeg kupaćeg može pisati na koji način ga je najbolje prati, sme li u mašinu, ali u većini slučajeva savetuje se pranje na ruke.
Kupaći kostimi nisu obične majice da možete tek tako da ih stavite u mašinu za veš, već oni traže posebno održavanje jer samo tako će dugo trajati i biti kao novi više sezona. Ipak, mašina može biti dobra za početak ili kraj sezone, kada se spremate ili da ga obučete prvi put posle dužeg vremena ili da ga odložite na neko vreme. Tada ga perite u zaštitnoj mrežici za osetljiv veš i na najnižoj temperaturi.
Kako ga prati?
Svaki dan, nakon dolaska sa plaže ili bazena, ručno operite kupaći blagim sapunom i hladnom vodom. Sama voda neće uspeti da otkloni sve tragove soli i hlora, ali svakako niije neophodno svaki put prati kupaći deterdžentom kada ga nosite, ali je neophodno, tj. poželjno je da ga barem posle plivanja i sunčanja isperete hladnom vodom sa česme. Na taj način ćete ukloniti većinu znoja, hlora i prljavštine.
Čestice iz bazenske vode (tj. hlor), slana voda, pesak, mleko za sunčanje i ostali „zagađivači“ će učiniti da kupaći postane krt, što će značajno skratiti njegov „život“. Čak i kada nemate vremena da kupaći temeljno operete, ispiranje će smanjiti neželjene efekte. Naša preporuka je da kupaći izvrnete na naličje, kako bi rizik od oštećenja spoljašnjeg sloja bio što manji i kako biste sačuvali boju.
Ako koristite tečni deterdžent neka bude što nežniji i blaži. Neka se kupaći kiseli nekoliko minuta u mlakoj vodi, a zatim ga isperite.
Kada cedite kupaći posle pranja, ne uvrćite ga i ne gužvajte. Nežno ga stiskajte kako biste uklonili višak vode i ispravite ga da se tako osuši.
Bonus video:
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!