Slobodan Milošević, Foto: Profimedia, Filip Plavčić, Printscreen

VREMEPLOV

DA JE ON OSTAO PREMIJER SAD BI IMALI PLATU 10 HILJADA DOLARA?! Koliko je realno OBEĆANJE Slobine DESNE RUKE?

Milošević je govorio da SPS od prvog dana pokušava da sačuva Srbiju kao državu, prvo u okviru Jugoslavije, a potom u zajednici sa Crnom Gorom

Objavljeno: 23.02.2022. 13:16h > 13:20h

Predsednik Vlade Srbije Mirko Marjanović je na Kongresu SPS-a pre 20 godina najavio da će po prosečnoj stopi razvoja od oko 10 odsto društveni proizvod po glavi stanovnika 2020. godine trebalo da dostigne 10.000 dolara.

foto: Printscreen

Na četvrtom Kongresu Socijalističke partije Srbije Slobodan Milošević ponovo je izabran za predsednika SPS-a, za generalnu sekretarku partije izglasana je Gorica Gajević, a za potpredsednika Mirko Marijanović, izvestili su mediji pre 20 godina.

„Učestvujući u radu Kongresa predsedsednik Vlade Srbije Mirko Marijanović najavio je prosečnu stopu razvoja od devet do deset odsto, sa kojom se, kako prenose državni mediji, 2005. godine očekuje 3.000 dolara društvenog proizvoda po stanovniku, a 2010. godine 5.000 dolara. Takvim tempom, rekao je Marijanović, 2020. godine očekuje se 10.000 dolara po stanovniku“, pisalo je u izveštaju.

Milošević je tada naveo da je SPS od prvog dana pokušao da sačuva Srbiju kao državu, prvo u okviru Jugoslavije, a potom u zajednici sa Crnom Gorom.

„Ponovo izabrani predsednik SPS Slobodan Milošević izjavio je sinoć, na završetku partijskog kongresa, da u Srbiji opozicija ne postoji. Prema njegovim rečima, opozicije nema i to je grupacija ljudi koji manipulišu osećajima i potrebama izvesnog broja građana, nazvavši opoziciju ‘novima janičarima, koji su za razliku od janičara pre nekoliko vekova požurili da ljube skute osvajača koji su namerili na njihovu domovinu'“, pisalo je nekada u izveštaju.

Prilikom održavanja Kongresa SPS domaćim nezavisnim medijima nije odobrena akreditacija. Strani mediji imali su priliku da događaj prate na monitoru u novinarskoj sobi, a sa pola sata zakašnjenja dostavljan im je stenogram.

foto: Printscreen

Kada je reč o teritoriji zemlje, većina građana Crne Gore se na referendumu 2006. godine izjasnila za nezavisnost države, a samo dve godine kasnije došlo je do proglašenja nezavisnosti Kosova što je do danas ostalo nerešeno pitanje.

(Espreso)