OGLASIO SE
ZAKERBERG KONAČNO ODGOVORIO NA NIZ OPTUŽBI: "To prosto nije ISTINA", uputio pismo zaposlenima!
On je na početku napisao da je svoju belešku napisao svim svojim zaposlenima u Fejbuku
Izvršni direktor “Fejsbuka” Mark Zakerberg konačno je u utorak odgovorio na niz optužbi koje je protiv kompanije iznela uzbunjivačica Frensis Hogen, kad je porekao da je društvena mreža stavljala prioritet iznad bezbednosti svojih korisnika.
On je na početku napisao da je svoju belešku napisao svim svojim zaposlenima u Fejbuku.
“U srcu ovih optužbi je ideja da mi prioritizujemo profit iznad bezbednosti i dobrobiti (korisnika). To prosto nije istina”, rekao je Zakerberg u podužem postu na “Fejsbuku”.
Njegovi komentari dolaze maltene mesec dana nakon izveštaja “Volstrit žurnala” kojem je Hogenova obezbedila uvid u unutrašnja dokumenta “Fejsbuka”. Hogen je napustila kompaniju u maju, navodi CNBC, dodajući da su dokumenta osvetlila niz problema u vezi “Fejsbukovih” usluga koji pokazuju da ih je kompanija bila svesna ali ih je ili ignorisala ili nije rešavala.
Tu spada i istraživanje koje je pokazalo da je “Fejsbuk” znao da je “Instagram” štetan po mentalno zdravlje tinejdžerki.
“Od svega što je objavljeno, posebno sam fokusiran na pitanje koje se otvorilo oko našeg rada sa decom. Potrošio sam mnogo vremena razmišljajući o vrstama iskustava koja želim da moja i druga deca imaju onlajn i veoma mi je važno da je sve što gradimo bezbedno i dobro za decu”, rekao je Zakerberg.
Frensis Hogen je svedočila u utorak ujutro pred senatorima u Kapitol hilu o problemima koje “Fejsbuk” stvara po društvo. Ne pominjući Hogenovu, Zakerberg je rekao da “mnoge od optužbi nemaju smisla”.
“Navodi da mi zbog profita namerno guramo sadržaj koji čini ljude besnima je duboko nelogičan”, istakao je.
Zakerberg je takođe pozvao Kongres da ažurira internet propise koji određuju u kojim godinama se tinejdžerima treba dozvoliti da koriste internet usluge, kako tehnološke kompanije treba da verifikuju godine svojih korisnika i kako kompanije treba da balansiraju između davanja privatnosti deci, a roditeljima uvid u onlajn aktivnosti njihove dece.
“Slično balansiranju drugih društvenih problema, ne verujem da privatne kompanije treba da donose same sve svoje odluke. Zato se mi zalažemo za ažuriranje internet pravila već nekoliko godina”, zaključio je Zakerberg.
On je u postu takođe pomenuo iznenadno višečasovni prekid rada "Fejsbukovih" usluga koje se dogodilo u ponedeljak, navodeći da je to bilo "najgore gašenje koje smo imali godinama".
Bonus video:
(Espreso/Blic)