OVO JE ISTINA!
NESVAKIDAŠNJA ISPOVEST PREMIJERA AUSTRALIJE: " Nisam se UKAKIO u MEKDONALDSU"! (VIDEO)
Navodni incident sa Morisonom i njegovim pantalonama postao je meme 2019
Australijski premijer Skot Morison želi da čitav svet zna da se on nije ukakio u pantalone u “Mekdonaldsu” nakon ragbi utakmice 1997.
Zašto je Morison uopšte naša za shodno da to sada pomene? “Gizmodo” piše da je to možda bolja tema za razgovor od trenutne epidemiološke situacije u Australiji, koja broji 31.500 zaraženih i 900 umrlih.
Navodni incident sa Morisonom i njegovim pantalonama postao je meme 2019, a ulični umetnici su čak postavili komemorativnu ploču kod restorana “Mekdonaldsa” u Engedajnu u Novom Južnom Velsu, mestu dešavanja.
Ali, premijer je u četvrtak u radio emisiji “Kajl i Džeki O”, rekao da se nikad nije ukakio u “Mekdonaldsu”. Prethodno je razgovor tekao prilično normalno, diskusija se vodila oko tipičnih političkih stvari, pre nego što je neočekivano skrenula u drugom smeru.
- Mogu li da razjasnim jednu stvar? – upitao je Morison voditelja, pominjući “najveći urbani mit ikada”.
- “Maka” incident? – upitao je voditelj, koristeći se australijskim slengom za “Mekdonalds”.
- Kad ste ukakili pantalone u Engadajnu… - uskočio je drugi voditelj.
- To je potpuno i krajnje smeće. Smatram da je čitava stvar veoma zabavna i uvek smo se šalili oko toga u našem timu kad bi prošli pored njega (restorana), pitali bi: “Da li želiš da svratiš na Big Mek?” – rekao je Morison, koji inače nije poznat po smislu za humor.
“Gizmodo” piše da je epidemiološka situacija u zemlji takva da nije ni čudo da Morison radije želi da priča o “Maka” incidentu nego o broju zaraženih, karantinu i vakcinaciji.
Dva najveća australijska grada, Sidnej i Melburn, su trenutno u karantinu zbog povećanog broja zaraženih a niske stope vakcinisanih protiv kovida. Nakon dužih perioda praktično bez prijave novih slučajeva, Novi Južni Vels trenutno broji 50-100 novozaraženih svakog dana, a javnost krivi vladu što nije naručila dovoljno “Fajzerovih” vakcina.
Australija je imala u planu tri vrste vakcine, jednu domaću, “fajzer” i britansku “astrazeneku”, međutim domaća koju je razvio Univerzitet Kvinslend je na kliničkom ispitivanju pokazivala lažni pozitivan test na HIV, “fajzera” nije bilo dovoljno, a nadležni su upozorili da “astrazeneka” uzrokuje retke krvne ugruške kod mladih što je preplašilo mnoge Australijance.
U zemlji je kao posledica toga vakcinisano svega devet odsto populacije, što je najgora stopa među bogatim zemljama sveta. Amerika je do sada, radi poređenja, vakcinisala više od 48 odsto stanovnika, a Britanija preko 52%.
Bonus video:
(Espreso/Blic)