baciće se na to od 1. dana
Strahuje se od ekstremnog Trampovog poteza kada ugrabi vlast: Sada se pojavilo "rešenje" za njegovu šokantnu ideju!
Imanje nema asfaltiranih puteva i nalazi se u okrugu sa jednom javnom bolnicom
Teksas nudi parcelu ranča duž američko-meksičke granice da se koristi kao mesto za potencijalne buduće masovne deportacije pod predsednikom Donaldom Trampom.
Imanje, koje je Teksas prvobitno kupio prošlog meseca, nalazi se u okrugu Star na krajnjem jugu te države. Republikanka Daun Bakingem, komesarka za zemljište Teksasa, poslala je pismo Trampu 14. novembra u kome je potvrdila ponudu.
"Ponudivši ovo imanje od 1400 hektara Trampovoj administraciji za izgradnju objekta za obradu, pritvor i koordinaciju onoga što će biti najveća deportacija nasilnih kriminalaca u istoriji naše zemlje, ujedinjena sam sa predsednikom Donaldom Trampom da osiguram da su američke porodice zaštićene", navela je ona.
Imanje nema asfaltiranih puteva i nalazi se u okrugu sa jednom javnom bolnicom. Ali Bakingem je naglasila da ima dobru lokaciju."Verujemo da je ovo zapravo na veoma dobroj lokaciji. Nalazi se u blizini glavnih aerodroma", rekla je Bakingem.
"Dakle, ako je od pomoći, volela bih da se udružim sa novom saveznom vladom." Ponuda je najnovija ilustracija oštre podele između federalnih vlasti, savezih država i lokalnih vlada u pogledu toga da li da podrže Trampove planove za masovne deportacije migranata koji ilegalno žive u SAD ili da im se odupru.
U utorak je Gradsko veće Los Anđelesa izglasalo da ceo grad dobije status "utočišta", ograničavajući time saradnju sa saveznim imigracionim vlastima u sprovođenju deportacija.
Vlasti Teksasa dugo su podržavali agresivne mere na granici za obuzdavanje dolaska migranata, uključujući postavljanje ograda od bodljikave žice i donošenje zakona koji omogućava policiji da hapsi migrante koji ilegalno prelaze granicu.
Tramp je rekao da planira da počne sa naporima za deportaciju već prvog dana svog predsednikovanja. On je tokom svoje kampanje često napadao ilegalnu imigraciju, povezujući rekordan porast neovlašćenih prelazaka granice sa pitanjima koja se kreću od trgovine drogom do visokih cena stanova.
Procenjuje se da se trenutno u SAD ilegalno nalazi oko 11 miliona ljudi. Ostaju pitanja kako bi se ljudi identifikovali i gde bi bili zatočeni.
Tranzicioni tim novoizabranog predsednika nije saopštio da li će prihvatiti ponudu Teksasa.
Bonus video:
(Espreso/Beta/Preneo: V.Š)