Umar Sadik, Foto: ANDER GILLENEA / AFP / Profimedia

bilo je svega

Liga Evrope: Sadikov Sosijedad lagano u Beogradu, istorijska pobeda Borca iz Banjaluke!

Zanimljivi rezultati ove večeri

Objavljeno: 24.10.2024. 20:56h

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su u Beogradu ekipu Makabija iz Tel Aviva koju predvodi srpski trener Žarko Lazetić rezultatom 2:1.

Gosti su slavili golovima Jona Pačeka u 19. i Serhija Gomeza u 64. minutu protiv nominalnog domaćina, a mrežu u Humskoj zatresao je i nekadašnji fudbaler Partizana Umar Sadik, ali je pogodak bio poništen zbog ofsajda.

Utešni gol za izraelsku ekipu delo je Turgemana u 82. minutu, a sedam minuta kasnije Davida je zaradio crveni karton.

Plzen je u Solunu bio nadomak trijumfa protiv PAOK-a identičnim rezultatom, ali je golom Babe u poslednjim trenucima meča grčki tim ipak ostao neporažen - 2:2.

Čitav meč za gostujuću ekipu odigrao je doskorašnji kapiten Partizana Svetozar Marković, defanzivac je zaradio i žuti karton, ali to nije smetalo gostima iz Češke da golovima Havela i Vidre u 31. i 39. minutu već u prvom poluvremenu steknu veliku prednost u Grčkoj.

Plzen je ostao sa igračem manje posle 70. minuta kada je isključen Dve, što je PAOK iskoristio da golom Tisudalija u 84. uvede meč u neizvesnu završnicu, da bi Baba u trećem minutu nadoknade vreme spasio PAOK poraza.

Roma je minimalnim rezultatom trijumfovala na domaćem terenu protiv Dinama iz Kijeva, a jedini pogodak na meču delo je Ukrajinca Dovbika sa penala u 23. minutu.

Ferencvaroš je priredio iznenađenje pošto je u Budimpešti pobedio Nicu autogolom Bombita u 15. minutu utakmice, a minimalnim rezultatom slavio je i Mitjiland protiv belgijskog Uniona pogotkom Dijaoa u 18.

Držao se letonski RFS u Frankfurtu sve do 79. minuta kada je Ajntraht poveo zahvaljujući golu Larsona koji je na kraju bio i odlučujući.

Ajaks je u Bakuu prilično lako dobio Karabag sa 3:0, a strelci su bili Tejlor u 36, Veghorst u 74. i. Akpom četiri minuta kasnije.

Domaćin je meč okončao sa dva igrača manje posle isključenja Romaa u 15. i Čafarkulijeva u 79. minutu.

Liga Evrope, 3. kolo: Roma – Dinamo Kijev 1:0 (1:0) Dovbik 23p Ajntraht – RFS 1:0 (0:0) Larson 79 Ferencvaroš – Nica 1:0 (1:0) Bombito 15ag Makabi Tel Aviv – Sosijedad 1:2 (0:1) Turgeman 82 – Pačeko 19, Gomes 64 Mitjilend – Rojal Union 1:0 (1:0) Dijao 18 PAOK – Plzenj 2:2 (0:2) Tisaduli 84, Baba 90+3 – Havel 31, Vidra 39 Karabag – Ajaks 0:3 (0:1) Tejlor 36, Veghorst 74, Akpom 77 21.00 Anderleht – Ludogorec 21.00 Bilbao – Slavija Prag 21.00 Fenerbahče – M. Junajted 21.00 Lion – Bešiktaš 21.00 Malme – Olimpijakos 21.00 Porto – Hofenhajm 21.00 Rendžers – FCSB 21.00 Totenhem – AZ Alkmar 21.00 Tvente – Lacio