Miomir Kecmanović, Foto: Camilla Stolen / imago sportfotodienst / Profimedia

idemoo

Bravo! Miomir Kecmanović u četvrtfinalu, sada može da osveti Srbina!

To smo čekali

Objavljeno: 17.10.2024. 19:14h

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Stokholmu.

Kecmanović je u okviru osmine finala posle bespoštedne borbe pobedio Nikolasa Žarija rezultatom 2:1 (6:4, 4:6, 7:6).

Bio je ovo njihov drugi međusobni meč i prvi trijumf našeg tenisera, a meč je trajao 144 minuta.

Miomir Kecmanovićfoto: Camilla Stolen / imago sportfotodienst / Profimedia

Kecmanoviću je u prvom setu dovoljan bio brejk u desetom gemu da ga osvoji rezultatom 6:4.

Drugi set je bio sličan, a ishod je bio drugačiji. Žari je u prvom gemu stigao do brejka, a prednost je sačuvao do kraja seta i osvojio ga rezultatom 6:4.

Žari je na startu trećeg seta odmah napravio brejk, a Kecmanović mu je uzvratio u šestom gemu. Novih brejkova nije bilo, ušlo se u taj-brejk, a u njemu je izdominirao Srbin i rezultatom 7.2 prošao u četvrtfinale.

Kecmanovića u borbi za polufinale očekuje duel protiv Tomija Pola iz Amerike, koji je u sredu bio bolji od Lasla Đerea u dva seta.