Detalj sa meča Partizan - Bajern, Foto: Starsport

3. kolo evrolige

Prvenac Partizana u Evroligi: Bajern nemoćan u krcatoj Areni - jedna briga za Željka Obradovića

Sjajno veče za srpsku košarku

Objavljeno: 15.10.2024. 22:44h > 23:05h

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu u Evroligi, pošto su na domaćem terenu savladali ekipu Bajerna iz Minhena rezultatom 86:78.

Crno-beli su vodili tokom čitavog meča, najveća prednost je iznosila +21, ali su u poslednjoj deonici sve zakomplikovali.

Ipak, bilo bi previše da su dopustili preokret u ovakvom košarkaškom ambijentu, ali izgleda da stara boljka muči novi tim Željka Obradovića.

Srpski tim je furiozno ušao u meč, već tokom prvog perioda su imali dvocifrenu prednost, uz pogođenih čak šest trojki, pa je nakon 10 minuta košarke bilo - 24:15.

Sterling Braun se "zapalio" gađao je trojke 4/4 i bio najzaslužniji što je prednost porasla do +20.

Priključio mu se i Isak Bonga, pa su domaći sa velikom prednošću otišli na poluvreme - 49:32.

Karsen Edvards je uzvratio početkom treće deonice sa dve trojke i pokrenuo nemački tim.

Partizan je imao problema sa prekršajima, da bi Bajern serijom centarske linije prišao na 46:54.

Ipak, nalet je odbijen posle poena Bonge i Tajrika Džonsa, da bi potom Nilikina pogodio važnu trojku na kraju treće deonice - 71:52.

Bajern je pokušao da se vrati u igru sa dve vezane trojke Nejpira, a posle loših napada domaćih i pet vezanih poena Vajlera-Baba smanjio je zaostatak na devet razlike, 67:74.

Posle toga igralo se koš za koš, a na šest razlike smanjio je Edvards svojom trećom trojkom na utakmici, 78:72.

Sa obe strane ekipe su pogađale penale, a Lundberg je posle koša i dodatnog slobodnog bacanja doneo Partizanu 83:74, minut i po pre kraja. Crno-beli su zadržali prednost do kraja i ostvarili prvu pobedu ove sezone u Evroligi.

Bajern takođe ima pobedu i dva poraza.

U četvrtom kolu Partizan će u četvrtak igrati u Beogradu kao gost protiv Makabija iz Tel Aviva, a Bajern će dočekati Pariz.