ABA LIGA

Zvezda demonstrirala silu! Šampion iskalio bes na Igokei

Ubedljiva partija crveno-belih

Objavljeno: 12.10.2024. 20:14h > 20:29h

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su ubedljivu pobedu protiv Igokee sa 91:68, u 4. kolu ABA lige.

Tako je aktuelni šampion regionalnog takmičenja zabeležio drugi trijumf na domaćem terenu, dok ima dva poraza na gostovanjima(Dubai, Split).

Neuporedivo bolje je izgledala četa Janisa Sferopulosa nego u prethodnim mečevima, a razlika u kvalitetu je bila vidljiva od samog starta.

Ajzea Kenan je povukao crveno-bele, pogodivši čak četiri trojke u prvoj četvrtini.

Zvezda - Igokeafoto: Starsport

Čim je Miloš Teodosić ušao na teren, dodatno je unapredio igru domaćih, pa je prednost samo rasla, da bi na poluvremenu bilo 49:34.

S druge strane je i više nego zapažen bio nekadašnji reprezentativac i heroj Srbije Boriša Simanić koji je postigao četiri trojke i konstatno mučio odbranu nekadašnjeg kluba.

Pošto je sve bilo rešeno u prvih 20 minuta, u nastavku smo gledali ne tako dobru košarkašku predstavu.

Bila je to igra mačke i miša, a ono što može da raduje Sferopulosa je partija Majka Dauma koji je bio najefikasniji na meču. Takođe, Jago Dos Santos je pokazao kakvu takvu reakciju nakon nekoliko jako loših utakmica.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Majk Daum sa 18 i Ajzea Kenan koji je ubacio 14 poena.

Kod gostiju najzapaženiji Boriša SImanić sa 12 poena, koliko su postigli i Nikola Marić i Brajs Džons, dok je Sakar Anim dodao 11 poena.

Obe ekipe su u prva četiri kola zabeležile po dve pobede i dva poraza.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Budućnosti, dok će Igokea dočekati Cedevita Olimpiju.