Slavlje fudbalera Srbije, Foto: Starsport

Osveta u Leskovcu: Borbena Srbija konačno pobedila Švajcarsku, majstorija Mitrovića!

Veliki trijumf našeg tima

Objavljeno: 12.10.2024. 19:45h > 22:53h
22:39h

Fudbaleri Srbije savladali su Švajcarsku u Leskovcu rezultatom 2:0 u okviru 3. kola Lige nacija.

"Orlovi" su sada treći na tabeli sa četiri osvojena boda, dok su Švajcarci na dnu bez bodova.

Fudbaleri Srbijefoto: Starsport

Švajcarska je od starta meča imala terensku inicijativu, a naš tim se na početku meča mučio da veže nekoliko pasova i izađe sa svoje polovine.

Gosti su posle desetak minuta imali preko 120 dodavanja, a Srbija je uspela da ih sakupi svega 30-ak.

Ipak, to nije donelo mnogo izabranicima Murata Jakina pošto je Srbija veoma dobro branila prostor.

Konačno, sredinom prvog dela "Orlovi" su se oslobodili pritiska.

Veljko Birmančević i nezaustavljivi Strahinja Pavlović uspeli su da iznude žute kartone Silvana Vidmera i Nika Elvedija.

Pavlović je pravio ogromne probleme odbrani rivala, pa je iznudio još jedan faul u opasnoj zoni u 45. minutu.

Lazar Samardžić je ubacio loptu, a Elvedi ju je sproveo u svoju mrežu za veliku radost i vođstvo Srbije od 1:0.

Švajcarska je i pored velikog poseda u prvom poluvremenu imala samo jednu pravu šansu kada je Bril Embolo šutirao pored gola.

Srbija je tako posle 45 minuta vodila rezultatom 1:0, a Dragan Stojković Piksi je napravio hrabru izmenu i u igru od starta drugog dela uveo Luku Jovića umesto neprimetnog Marka Grujića, dok je Jakin ubacio Fabijana Ridera umesto požutelog Vidmera.

Jović je odmah ušao u veliku šansu, sjajno se izborio sa Manuelom Akandžijem, a onda se stuštio ka golu rivala, ali ga je Gregor Kobel sjajno zaustavio u situaciji 1 na 1.

Nedugo posle toga Saša Lukić je povredio ruku, pa ga je zamenio Saša Zdjelar.

U 54. minutu gosti su stigli do gola, ali je pogodak Dama Endojea poništen zbog ofsajda, a VAR je samo potvrdio odluku sa terena.

U 61. minutu videli smo najlepši momenat na terenu. Saša Zdjelar je u svom stilu poslao dugu loptu ka kapitenu Aleksandru Mitroviću koji je potom uspeo jedva da je zadrži u terenu. S leve strane se zatim stuštio ka golu Švajcarske, nadmudrio je Akandžija i spektakularnim udarcem savladao nemoćnog Kobela.

Samo nekoliko minuta kasnije novu stopostotnu šansu propušta Jović, kome udarac glavom sa samo nekoliko metara brani Kobel. Na to se nadovezala i šansa Lazara Samadržića.

Švajcarci su bili na konopcima, ali smo im u 71. minutu dali šansu da se vrate. Kosta Nedeljković je imao blagi kontakt sa Endojeom, a sudija Simone Soca je pokazao na penal. Embolo je preuzeo odgovornost, ali ga je sjajno zaustavio Predrag Rajković.

Predrag Rajkovićfoto: Starsport

Do kraja meča Srbija je uspela da se odbrani, a šansu da debituje dobio je mladi Andrija Mesi Maksimović.

Velika tri boda za Srbiju pred gostovanje šampionu Evrope Španiji u Kordobi 15. oktobra.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu,

21:47h

II POLUVREME 2:0 (1:0)

Srbija je pobedila Švajcarsku rezultatom 2:0.

90+3. minut - Žuti karton za Lazara Samardžića.

90+1. minut - Igra se pet minuta nadoknade vremena.

88. minut - Nikola Čumić menja sjajnog Veljka Birmančevića.

86. minut - Žoel Monteiro menja Embola.

79. minut - Rajković lako brani Džakin pokušaj iz daljine.

73. minut - Debi za Andriju Maksimovića, a sa njim na teren ulazi i Jan Karlo Simić, izlaze Aleksandar Mitrović i Kosta Nedeljković.

72. minut - Predrag Rajković brani penal Embolou.

71. minut - Penal za Švajcarsku nakon duela Koste Nedeljkovića i Dana Ndoja.

70. minut - Trostruka izmena Murata Jakina. Izlaze Zeki Amduni, Rikardo Rodrigez i Mihel Ebišer, a ulaze Andi Zećiri, Edmilson Fernandeš i Ulises Garsija.

67. minut - U šansi je sada bio i Samardžić, Švajcarca na konopcima.

66. minut - Spektakularna intervencija Kobela posle šuta Jovića glavom.

62. minut - GOOOOOL - Srbija vodi rezultatom 2:0. Spektakularan pogodak Aleksandra Mitrovića, koji je prvo stigao loptu koja je iulazila u aut, a potom je ušao ka sredini i spektakularnim udarcem savladao nemoćnog Kobela.

57. minut - Nezaustavljiv je Pavlović, soloprodor i udarac pored gola.

54. minut - Poništen je gol Švajcarske zbog ofsajda.

53. minut - Lukić u suzama izlazi sa terena, menja ga Saša Zdjelar.

50. minut - Saša Lukić se žali na povredu ramena.

47. minut - Sjajno se izborio Luka Jović za priliku, ali ga je zaustavio golman Gregor Kobel.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Piksi je na pauzi napravio izmenu i Markom Grujićem zamenio Luku Jovića, dok je Fabijan Rider zamenio Silvana Vidmera u selekciji Murata Jakina.

20:41h

I POLUVREME 1:0

Poluvreme, Srbija vodi rezultatom 1:0.

45. minut - GOOOOOL - Srbija vodi rezultatom 1:0. Autogol je postigao Elvedi!

44. minut - Strahinja Pavlović je probio u svom stilu, a Niko Elvedi ga je zaustavio faulom za žuti karton. Bio je to oštar start s leđa.

38. minut - Tri kornera u minutu za Srbiju.

32. minut - Stopostotnu šansu propuša Bris Embolo. Šutirao je pored gola iz dobre situacije.

23. minut - Srbija za 23 minuta igre ima ukupno 45 uspešnih dodavanja... Silvan Vidmer pravi oštar faul nad Birmančevićem i dobija žuti karton.

16. minut - Konačno jedan dobar napad Srbije, ali je Veljko Birmančević slabo šutirao.

14. minut - Švajcarci napadaju, Srbija se grčevito brani.

5. minut - Opasan napad gostiju, ali su iz svega dobili samo korner. Švajcarska ima inicijativu na startu meča.

1. minut - Krenuo je meč u Leskovcu.