Novak Đoković, Foto: HECTOR RETAMAL / AFP / Profimedia

šangaj

Mladi Čeh namučio Novaka: Đoković izgubio prvi set, pa počistio vunderkinda za polufinale!

Bespoštedna borba u Kini

Objavljeno: 11.10.2024. 15:00h > 15:13h

Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Šangaju.

Srbin je u četvrtfinalu posle velike borbe i preokreta eliminisao mladog Čeha Jakuba Menšika rezultatom 2:1 (6:7, 6:1, 6:4).

U borbi za plasman u finale Novak će igrati protiv Tejlora Frica, koji je u petak ujutru bio bolji od Davida Gofana u dva seta.

Bio je ovo njihov prvi međusobni duel, a trajao je 141 minut.

Menšik je na startu meča bio veoma siguran na svom servisu, pa je u prva tri takva gema Novak osvojio samo poen.

Dobra vest je bila ta što je i sam Đoković svoje servis gemove lako osvajao.

Strpljivo je sačekao šansu, u sedmom je propustio dve brejk lopte, ali je u devetom uspeo da dođe do brejka i povede rezultatom 5:4.

Činilo se da je otpor mladog Čeha konačno slomljen, ali se dogodilo suprotno. Jakub je odmah uzvratio brejk, a potom u taj-brejku bio prisebniji, te je na kraju osvojio prvi set rezultatom 7:4 u 13. gemu.

Nije bio Novak zadovoljan, a svoj bes iskalio je u drugom setu. Bila je to apsolutna dominacija srpskog tenisera, koji je rivalu u ovom delu igre dozvolio samo gem.

Ekspresno je Đoković osvojio set rezultatom 6:1 i poravnao na 1:1.

U četvrtom setu ključan je bio Novakov brejk u petom gemu, stečenu prednost je sačuvao i slavio rezultatom 6:4 za plasman u novo polufinale Šangaja.

Novak je tokom trećeg seta imao problema sa kolenom, a ostaje da se vidi kakva je situacija sada sa njim.