Slavlje fudbalera Crvene zvezde, Foto: Starsport

11. kolo superliga srbije

Zvezda se ispromašivala, ali i slavila u Loznici: Crveno-beli bolji od IMT-a, nije ih omeo ni gol sa pola terena!

Novi trijumf izabranika Vladana Milojevića

Objavljeno: 06.10.2024. 20:50h > 21:01h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT u Loznici rezultatom 3:1 u okviru 11. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su prvoplasirani na tabeli domaćeg prvenstva sa 28 bodova iz deset odigranih mečeva, dok je IMT na poziciji 15. sa samo osam osvojenih bodova.

Trener Vladan Milojević je u potpunosti izmešao sastav, pa su za Zvezdu od starta zaigrali Gelor Kanga, Jegor Prucev, Dalsio, Milson...

Šampion Srbije je u prvom poluvremenu imao nekoliko stopostotnih šansi, a dva puta je pogodio i stativu.

Sve to bilo je dovoljno za samo jedan gol i to posle soloprodora i pogotka Milsona u 35. minutu utakmice.

Gosti su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu, koja je propustila prilike preko Andrije Maksimovića i Milsona.

Usledio je totalni šok na stadionu "Lagator". Žan Kur je iskoristio veliku grešku Milana Rodića da sa skoro pola terena spektakularnim lobom savlada Omrija Glazera koji se nalazio daleko od svog gola. igrao se 56. minut.

Nije to mnogo omelo goste iz Beograda koji su nastavili sa atacima ka golu IMT-a. Milan Rodić se u 65. minutu iskupio za ogroman kiks, odlično je skočio posle kornera i pogodio za novo vođstvo crveno-belih.

Samo minut kasnije gol Bruna Duartea VAR je poništio zbog ofsajda.

Propuštali su potom Milojevićevi izabranici veliki broj prilika, a onda su u 93. minutu stigli do još jednog gola, a strelac je bio Silas. Kanga je upisao asistenciju, pa su crveno-beli na kraju slavili sa dva gola razlike pred reprezentativnu pauzu.