Košarkaši Crvene zvezde, Foto: FOTO: KK Split/Renato Pezzi

Šok nad šokovima: Užasna Zvezda poražena u Splitu!

Delije nemaju razloga za zadovoljstvo

Objavljeno: 06.10.2024. 19:09h > 19:15h

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 3. kola ABA lige doživeli su već drugi poraz.

Posle poraza od Dubaija, crveno-beli su izgubili i od Splita u gostima rezultatom 85:78.

Izabranici Janisa Sferopulosa tako posle tri kola imaju skor od pobede i dva poraza, dok je Split upisao tek prvi trijumf u novoj sezoni.

Posle dobrog otvaranja utakmice crveno-belih i uvodnih 5:0, Split je odgovorio sa serijom 11:2, pa je Zvezda morala da juri blagi zaostatak.

Tokom celog meča smo gledali rezultatsku klackalicu, na trenutke smo imali greške u serijama na obe strane, a u poslednju četvrtinu su ekipe ušle sa nerešenim ishodom.

Split je bolje otvorio poslednju deonicu, Zvezda je tri i po minuta bila bez poena. Uspela je da ostane u igri, da dođe i do prednosti, ali je Split odigrao znatno bolje u završnim minutima i na kraju stigao do velikog iznenađenja i pobede protiv Crvene zvezde.

Šenon Šorter je predvodio Split sa 17 poena, David Škara je dodao 16, Antonio Jordano 14, a Borna Kapusta 12 poena.

Za Crvenu zvezdu je Nedović postigao 16, a Ognjen Dobić 14 poena.