Nikola Jokić, Foto: Fadel Senna / AFP / Profimedia

nba

Jokić dominirao, pa ga Meloun zalepio za klupu: Denver ubedljivo poražen od Bostona!

Šampion upisao novu pobedu

Objavljeno: 06.10.2024. 18:33h

Košarkaši Denver Nagetsa doživeli su ubedljiv poraz protiv Boston Seltiksa u okviru NBA predsezone.

Utakmica u Abu Dabiju je završena rezultatom 130:104 (67:60), zahvaljujući katastrofalnom drugom poluvremenu ekipe iz Kolorada.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić je odigrao odlično prvo poluvreme u kojem je za 19 minuta na parketu postigao 20 poena, uz sedam skokova i tri asistencije.

Pogodio je sedam od 13 šuteva iz igre i četiri od pet sa linije slobodnih bacanja, a u nekoliko navrata se poigravao sa svojim rivalima.

U nastavku uopšte nije igrao, šansu su dobili igrači koji u toku sezone neće imati veliku minutažu i to je dovelo do katastrofalne treće četvrtine (42:16) i ubedljivog poraza.

(Espreso/Kurir/Preneo: A.K.)