Paulo Gazaniga, Foto: Javier Borrego / Zuma Press / Profimedia

primera

Dominacija bivšeg golmana Totenhema: Gazaniga odbranio tri penala i doneo pobedu Đironi!

Ovo se zaista retko viđa

Objavljeno: 06.10.2024. 16:31h > 16:38h

Fudbaleri Đirone savladali su Atletik Bilbao rezultatom 2:1 u okviru 9. kola Primere.

Utakmica će se pamtiti po spektakularnoj partiji bivšeg golmana Totenhema, a sada čuvara mreže Katalonaca, Paulu Gazanigi.

On je odbranio čak tri penala i bio apsolutni heroj svog tima.

Sve je počelo u 28. minutu kada je Argentinac bez problema zaustavio udarac Aleksa Berengera sa bele tačke.

Deset minuta kasnije, Jaser Asprilja doveo je domaćina do prednosti, čime je kaznio promašaj Bilbaa sa penala.

Ipak, već u 41. minutu Oihan Sanset postiže gol za 1:1.

Na startu drugog poluvremena Baskijci su dobili još jedan penal. Odgovornost je preuzeo Injaki Viljams, a Gazaniga je odbranio i njegov udarac.

Ipak, morao je da reaguje VAR, te je utvrđeno da se Argentinac sa obe noge nalazi van gol-linije prilikom udarca tamnoputog Španca.

Penal je ponovljen, a ovog puta odgovornost je preuzeo iskusni Ander Erera, ali je neverovatni Gazaniga odbranio i njegov udarac.

Činilo se da će timovi podeliti bodove, ali je u 99. minutu Đirona dobila penal, a Kristijan Stuani je rutinski pogodio i doneo tri boda svom timu. Kazneni udarac skrivio je Aitor Peredes, koji je potom u kratkom periodu dobio dva žuta kartona, samim tim i crveni.

Đirona je ovom pobedom stigla na poziciju 11, dok je Bilbao ostao na šestom mestu.