Ife Lundberg sa loptom, Foto: FOTO: KK Partizan

Nova sezona, ali i stari problemi: Partizan se raspao i prepustio pobedu Baskoniji!

Loš početak crno-belih

Objavljeno: 03.10.2024. 21:20h > 22:59h
22:39h

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Baskoniji u Vitoriji rezultatom 88:82 u okviru 1. kola Evrolige.

Crno-beli su tako po treći put u nizu porazom otvorili elitno takmičenje.

Izabranici Željka Obradovića odigrali su veoma dobro prvo poluvreme na krilika Tajrika Džonsa i Brendona Dejvisa, ali su u drugom poluvremenu primili 56 poena i ostali bez pobede.

Timoti Luvavu bio je sjajan na početku meča, te je postigao šest od uvodnih devet poena svog tima.

Sa druge strane, Partizan se dosta mučio u napadu i prve poene iz igre postigao je skoro nakon tri minuta iste preko Sterlinga Brauna, pa je domaćin vodio rezultatom 9:3.

Ipak, Partizan je zaigrao dosta bolje, pa je posle dobrih poteza Vanje Marinkovića i Dejvis napravio seriju od 10:0.

Imala je ekipa Željka Obradovića plus od 4 poena u nekoliko navrata, ali je u poslednjem napadu napravljen propust, pa je trojku u poslednjoj sekundi postigao Kamar Boldvin.

Početkom druge deonice videli smo verovatno najlepši potez prvog kola Evrolige, teško da će iko nadmašiti neverovatno zakucavanje Tajrika Džonsa posle asistencije Karlika Džonsa, sve to uz faul.

Sjajan je bio Tajrik u drugom periodu, a da maltretira odbranu rivala nastavio je i Brendon Dejvis.

Pojavio se ponovo i Isak Bonga koji je trojkom doneo Partizanu 32:26.

Gledali smo rezultatsku klackalicu, upisao se i Karlik Džons, na drugoj strani Jaramaz, da bismo ponovo videli jedno sjajno zakucavanje Tajrika Džonsa i opet posle odličnog dodavanja njegovog prezimenjaka.

Da nije bilo sjajnog Markusa Hauarda verovatno bi Partizanova prednost bila i ubedljivija. Ipak, i to je bilo sasvim dovoljno, pa je srpski velikan posle 20 minuta igre vodio rezultatom 38:32.

Drugo poluvreme Partizan je otvorio pogotkom uz faul fantastičnog Tajrika Džonsa i stekao je maksimalnih +9.

Nažalost, usledila je čudesna serija Baskonije koja je ekspresno prišla na dva poena zaostatka.

Bio je dosta lošiji Partizan u odbrani u drugom poluvremenu, ali je Džons svojim poenima održavao crno-bele u prednosti. Ipak, Baskonija novom serijom stiže do izjednačenja posle nove trojke Kamara Boldvima.

Usledile su dve uzastopne trojke crno-belih preko Isaka Bonge i Ifea Lundberga.

Ali, još jednom Baskonija, po treći put u ovom periodu, pravi seriju i približava se na poen zaostatka.

Imao je Partizan dosta problema sa izgubljenim loptama, ali je i pored svega posle 30 minuta vodio rezultatom 60:59.

Vratila se Baskonija ponovo u meč, serijom 5:0, a Partizan je nastavio da prosipa lopte, čak četiri izgubljene smo videli u trećoj deonici. Igralo se i bez mnogo faulova u ovoj četvrtini, a u poslednju smo ušli uz rezultat 59:60 za crno-bele.

Velika borba viđena je na startu druge deonice, a potom je Marinković ubacio novu trojku, a Tajrik Džons još jednom počupao obruč i zakucao, pa je Partizan poveo 69:64.

Baskonija je još jednom uspela da se vrati, pa je poenima Luvavua sa linije penala smanjila na 70:71.

Partizan je nedugo odigrao izuzetno odbranu, ali je Trent Forest pogodio neverovatnu trojku za prvo vođstvo domaćina još od početka druge deonice. Ovo je razbudilo domaću publiku, a Partizan se dosta mučio, pa je Braun umesto lakog polaganja dobio blokadu.

Ipak, pojavio se Lundberg i svojim poenima držao Partizan iznad vode. Sve je promenila trojka Luvavua posle skoka u napadu domaćina za 78:74.

Očajno je odigrao Partizan u finišu, jednom nije uspeo ni da izvede loptu za pet sekundi, dok je Baskonija uspela i da povede sa osam poena razlike.

Dali su sve od sebe igrači Parnog valjka da nekako stignu do čuda, ali za to nije bilo vremena, pa je Baskonija slavila rezultatom 88:82. Treba napomenuti i spornu odluku sudija koje nisu svirale čiste korake Hauardu u samoj završnici, a sve se završilo faulom Vanje Marinkovića.

Tajrik Džons predvodio je Partizan sa 22 poena, Brendon Dejvis dodao je 20, Vanja Marinković 11, a Ife Lundberg deset.

Markus Hauard ubacio je 17 poena, Timoti Luvavu 15, Tadas Sedekerskis 14, Čima Moneke 13, dok je dvocifren bio i debitant Trent Forest sa deset koševa.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

21:59h

IV ČETVRTINA

10. minut - Luvavu trojkom kažnjava loš skok Partizana. Tajm-aut Željko Obradović. Sedekerskis uvećava prednost domaćina, Dejvs uzvraća, tajm-aut Laso. Baskonija vodi rezultatom 80:76 67 sekundi pre kraja. Hol poentira. Partizan pred porazom. Forest ubacuje oba penala. Trojka Vanje Marinkovića, 28 sekundi pre kraja Baskonija vodi rezultatom 84:79. Trudio se Partizan da dođe do čuda, ali uzalud. Baskonija je slavila rezultatom 88:82.

7. minut - Partizan posle TV tajm-auta nije uspeo da uvede loptu u igru. Neverovatno... Sada Braun dobija blokadu u kontri. Odbranio se Partizan, pa poeni Lundberga. 74:75.

5. minut - Nekoliko loših napada, pa faul i 2/2 Luvauva sa penala. Tajrik 1/2 sa penala. Neverovatna trojka Foresta od tablu, Baskonija vodi po prvi put u nastavku. Loš napad Partizana, pa Hol ubacuje oba penala. 75:72.

3. minut - Novi poeni sjajnog Dejvisa. Moneke 2/2 sa penala. Nova trojka Vanje Marinkovića posle asistencije Karlika Džonsa. Dejvis krade loptu, a potom Tajrik Džons još jednom čupa obruč. Trojka Sedekerskisa. Sjajno se provlači i pogađa Karlik Džons. Sedekerskis 1/2 s penala. 68:71.

1. minut - Lepo se snašao i pogodio preko Monekea Dejvis. Forest pogađa uz faul, a potom i penal. 62:62.

21:34h

III ČETVRTINA

10. minut - Nova trojka Isaka Bonge, utišao je domaću publiku. Kontra i trojka Lundberga, tajm-aut Laso. Čudesna trojka Hauarda preko četiri ruke. Dva promašaja Partizana, pa čudesno kucanje Luvavua. Nije pogodio Karlik Džons, Partizan posle 30 minuta vodi rezultatom 60:59.

7. minut - Nastavlja se dominacija Tajrika Džonsa. Moneke poentira posle skoka u napadu. Luvavu poentira posle ukradene lopte. Bonga neprecizan. Boldvin pogađa. 54:54.

5. minut - Trojka Sedekerskisa. Džons postiže nove poene. Hol je precizan. Sjajan potez i koš Lundberga. 48:52.

3. minut - Sedekerskis upisuje nove poene. Loš napad Partizana, pa novi poeni Monekea. Serija domaćina 7:0. Sjajni poeni Brauna posle tajm-auta Željka Obradovića. Trent Forest upisuje prve poene u Evroligi. Trojka Ifea Lundberga. Moneke 2/2 sa penala. Nezaustavljiv je Tajrik Džons, ima 15 poena. 43:48.

1. minut - Krenulo je drugo poluvreme. Sjajno se snašao i pogodio uz faul Tajrik Džons, ubacio je i dodatno slobodno bacanje. Trojka Monekea pri kraju napada. 35:41.

20:58h

II ČETVRTINA

10. minut - Hauard i dalje nezaustavljiv. Trojka Isaka Bonge posle pametnog dodavanja Dejvisa. Sjajni Bonga dobija dva penala, 2/2. Prvi trenerski tajm-aut, tražio ga je Pablo Laso. Partizan na poluvremenu vodi rezultatom 38:32.

7. minut - Dejvis polovičan sa penala. Sjajna akcija domaćina i trojka Hauarda. Loši napadi oba tima. Divan potez i novi poeni Dejvisa, ima ih 11. 30:33.

5. minut - Karlik za Tajrika i novo kucanje. Novi poeni za Boldvina. Nova trojka Brendova Dejvisa i nova asistencija za Karlika Džonsa. 27:30.

3. minut - Neverovatno, Tajrik Džons je bukvalno preskočio Diopa i zakucao uz faul posle dodavanja Karlika Džonsa. Pogodio je i dodatni penal, ima već osam koševa. Nastavlja Hauard s poenima. Lagani poeni Karlika Džonsa. Uzvraća Ognjen Jaramaz. 25:25.

1. minut - Kalifa Diop ispravlja promašaj Markusa Hauarda. Trojka Frenka Nilikine, ali čudesni Hauard uzvraća teškom trojkom. 21:22.

20:25h

I ČETVRTINA

10. minut - Dejvis iz teške pozicije anulira pogodak Tadasa Sedekerskisa. Čima Moneke 2/2 sa penala. Peti poen Džonsa. Loša odbrana Partizana i trojka Kamara Boldvina uz zvuk sirene. Partizan vodi minimalnim rezultatom 17:16.

7. minut - Strpljiv napad crno-belih i trojka Brendona Dejvisa, prva u sezoni u eliti. Trojku ubacuje i Vanja Marinković, Partizan vodi. Novi poeni Marinkovića. 9:13.

5. minut - Sterling Braun postiže prve poene iz igre za naš tim. Muči se Partizan u napadu, a Luvavu nastavlja dominaciju za +6. Džons zakucava u kontri. 9:5.

3. minut - Tajrik Džons 1/2 sa penala, prvi poen Partizana u novoj sezoni Evrolige. Timoti Luvavu vezuje četiri poena. Partizan užasan u napadu. 6:1.

1. minut - Počeo je meč u Vitoriji. Prve poene na meču postiže Donta Hol posle prikucavanja tokom ofanzivnog skoka. 2:0.