Dušan Vlahović slavi jedan od golova protiv Lajpciga, Foto: Ronny HARTMANN / AFP / Profimedia

LIGA ŠAMPIONA, 2. KOLO

Vlahović sa dva gola srušio Lajpcig! Lil nokautirao Real, Bajern pao u Birmingemu (Video/Foto)

Benfika uništila Atletiko Madrid, Liverpul lako sa Bolonjom

Objavljeno: 02.10.2024. 22:58h > 23:12h

Fudbaleri Juventusa pobedili su Lajpcig sa 3:2 u drugom kolu Lige šampiona na krilima Dušana Vlahovića.

"Bikovi" su poveli golom Benjamina Šeška posle pola sata, a Srbin je izjednačio u 50. minutu.

"Stara dama" ostala je bez golmana u 58. minutu kada je Mikele Di Gregorio dobio crveni karton.

Benjamin Šeško se po drugi put upisao u strelce sa penala u 65. minutu, a 180 sekundi kasnije poravnao je Dušan Vlahović.

Konačan rezultat postavio je Fransisko Konseisao u 82. minutu.

Najveće iznenađenje večeri priredio je Lil pošto je Džonatan Dejvid srušio Real Madrid iz penala u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Detalj sa utakmice Lila i Real Madridafoto: Federico Pestellini / Panoramic / Profimedia

Bajern Minhen pao je u Birmingemu pošto je Aston Vila slavila preko Džona Durana u 79. minutu.

Detalj sa utakmice Aston Vile i Bajern Minhenafoto: Paul Currie/Colorsport/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

Benfika je uništila Atletiko Madrid sa 4:0 golovima Akturkoglua u 13, Di Marije iz penala u 52, Baa u 75. i Kokčua u 84. minutu.

Slavlje fudbalera Benfike protiv Atletiko Madridafoto: PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP / Profimedia

Liverpul je na Enfildu lako izašao na kraj sa Bolonjom (2:0) pogocima Aleksisa Mekalistera u 11. i Mohameda Salaha u 75. minutu.

Slavlje fudbalera Liverpula protiv Bolonjefoto: Ian Stephen / imago sportfotodienst / Profimedia

Dinamo je u Zagrebu vodio 2:0 protiv Monaka pošto su se u strelce upisali Petar Sučić u 46. minutu prvog poluvremena i Martin Baturina u 66. minutu.

Mohamed Salisu smanjio je prednost u 74. minutu, a Denis Zakarija je spasio "kneževe" sa penala u 89. minutu.

Klub Briž je matirao Šturm u Gracu golom Kristosa Tsolisa u 23. minutu.